Lekkoatleci w czołówce województwa młodzików

Lekkoatleci w czołówce województwa młodzików - Zdjęcie główne

WydarzeniaMłodzi sportowcy z UKS "Dziewiątka" wywalczyli trzy medale i ustanowili kilka rekordów życiowych podczas Mistrzostw Województwa Młodzików. Najlepiej wypadł Rafał Ewkowski (na zdj. z prawej), który w biegu na 110 m ppł. zdobył tytuł wicemistrza z bardzo dobrym rezultatem 16,86 s.

Wynik Rafała jest jego nowym rekordem życiowym, gorszym zaledwie o 0,04 s od rezultatu złotego medalisty.

Rafał Ewkowski popisał się także dobrym występem w konkursie rzutu oszczepem zdobywając brązowy medal za wynik 36,40 m. Zawodnik próbował swoich sił także w biegu na 300 m, w którym złamał barierę 40 s, ustanawiając swój nowy rekord życiowy 39,95 s, który wystarczył „tylko” do zajęcia miejsca tuż za podium.

Medalistką mistrzostw województwa została także Wiktoria Leszczyńska, która wywalczyła „brąz” w biegu na 300 m ppł. z rekordem życiowym 51,66 s.

Wiktoria bardzo dobrze spisała się w finale biegu na 100 m, zajmując czwarte miejsce i znacznie poprawiając swój rekord życiowy, który aktualnie wynosi 13,30 s.

Bliski znalezienia się na „pudle” był Piotr Kowalski, biegnący w finale 110 m ppł. Piotr ukończył konkurencję na piątym miejscu z nowym rekordem życiowym 19,80 s.

Piotr Kowalski ustanowił jeszcze dwie „życiówki”: w konkursie rzutu oszczepem uzyskując rezultat 28,92 m (siódme miejsce) i w konkursie skoku w dal, w którym poleciał na odległość 506 cm, zajmując dziewiąte miejsce.

– Bardzo dobry występ całej trójki, medale i rekordy życiowe. Biorąc pod uwagę fakt, że są młodszym rocznikiem w kategorii młodzika, możemy spodziewać się za rok dużo lepszych rezultatów – podsumowuje trener Jacek Kudła.

Impreza odbyła się w czwartek na stadionie łódzkiego AZS-u.