Reklama

Reklama

Liczba dziennych zakażeń zbliża się do tysiąca: jak sytuacja w naszym regionie? Będą obostrzenia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Liczba dziennych zakażeń zbliża się do tysiąca: jak sytuacja w naszym regionie? Będą obostrzenia? - Zdjęcie główne

Czy w związku ze wzrostem dziennje liczby zakażeń rząd wprowadzi nowe obostrzenia? | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeszcze na początku tego tygodnia statystyki dotyczące dziennej liczby zakażeń koronawirusem mogły napawać optymizmem. Z dnia na dzień sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie, dzienna liczba osób z pozytywnym wynikiem wzrosła dwukrotnie, a obecnie zbliża się do tysiąca. Jak przedstawia się sytuacja w regionie łódzkim? Czy musimy spodziewać się wprowadzenia nowych obostrzeń?

Reklama

Z danym ministerstwa zdrowia wynika, ze w ciagu ostatniej doby odnotowano 974 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Najwięcej z nich dotyczy województwa mazowieckiego - 156. W regionie łodzkim przypadków było zaledwie 43. To i tak o wiele więcej niż chociażby w poniedziałek, gdy w całej Polsce wykryto jedynie 363 przypadki. We wtorek liczby dziennych zakażeń znacznie skoczyły, do 711, a w środę były to już 882 przypadki. Na szczęście liczby zgonów utrzymują się na niskim poziomie. W ciągu ostatniej doby na COViD-19 zmarły 3 osoby. 

Gwałtowny wzrost liczby pozytywnych wyników testów może jednak skutkować wprowadzaniem restrykcji sanitarnych. Oczywiście, w sytuacji, kiedy średnia dzienna liczba zakażeń będzie oscylować przynajmniej w granicach tysiąca. 

Podczas poniedziałkowego briefingu mówił o tym minister zdrowia, Adam Niedzielski. Szef resortu wyjawił, że rząd przyjął granicę, poniżej której nie będą prowadzone rozmowy na temat wdrażania obostrzeń.

- Przyjęliśmy sobie taką umowną granicę, średnio tysiąc zakażeń dziennie, poniżej której w ogóle nie będziemy prowadzili dyskusji na temat wprowadzania obostrzeń, bo to jest zbyt mały poziom, poziom niewymagający reakcji - powiedział Niedzielski - Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone; i ten model, uwzględnia też poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach - dodał minister zdrowia.

O tym jak przedstawia się sytuacja epidemiczna w Polsce i naszym regionie będziemy informować na bieżąco.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy