Reklama

Reklama

Liczny marsz przeszedł ulicami Kutna. W naszym mieście trwa Dzień Godności [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 5 maj 2022 12:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z Placu Wolności na ulicę 29-go Listopada przeszedł Marsz Godności będący inauguracją dzisiejszego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na mecie pochodu odbywają się m.in. występy artystyczne.

Reklama

Podopieczni zarówno z kutnowskich, powiatowych jak i placówek z całego regionu biorą udział w dzisiejszych obchodach. W towarzystwie swoich bliskich i rodzin,  przedstawicieli ośrodków społecznych, parlamentarzystów, samorządów z naszego regionu, a także jednostek podległych przeszli ulicą Królewską w stronę siedziby Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie niosąc hasła mówiące o tolerancji i o prawie do godnego życia.

Pochodowi towarzysza Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

Po dojściu na ulicę 29-go Listopada odbyły się okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali zaproszeni goście i prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie.

- Nieprzypadkowo spotykamy się tutaj dzisiaj, 5 maja. Właśnie dziś obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Od 1999 roku w Polsce z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 5 Maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W nazwie dzisiejszego święta szczególnie akcentowana jest misja naszego stowarzyszenia, czyli dbanie o godność ludzką, misję w rodzinie i wśród innych ludzi, oraz o szczęście osób niepełnosprawnych intelektualnie. Ponad to chcemy podkreślić, że niepełnosprawność intelektualna nie może być przyczyną wykluczenia żadnego człowieka - podkreślała Ewa Pogorzelska, prezes Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kutnie.

Po przemówieniach na scenie rozpoczął się Przegląd Twórczości Artystycznej. Dla gości przygotowano m.in. potrawy z grilla i słodki poczęstunek.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: senator Przemysław Błaszczyk, poseł Tadeusz Woźniak, starosta Daniel Kowalik i prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Fundatorami Nagród dla uczestników Przeglądu Twórczości Artystycznej są: Powiat Kutnowski, Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska i Rada Miasta Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy