Reklama

Reklama

Lider Agrounii w centrum Kutna. "W Polsce powinien powstać Rząd Obrony Narodowej" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Michał Kołodziejczak zawitał dzisiaj do powiatu kutnowskiego. W samo południe na placu Piłsudskiego w Kutnie odbyła się konferencja prasowa a udziałem lidera AgroUnii. W trakcie spotkania z dziennikarzami szef ugrupowania odniósł się nie tylko do problemów, z jakimi boryka się polskie rolnictwo.

Reklama

Od trzech tygodni Michał Kołodziejczak, wraz z Agrounią, jeździ po całej Polsce, rozmawiając z mieszkańcami o bieżących problemach. Na dzisiejszej konferencji towarzyszyli mu m.in. Adrian Stępień - koordynator Agrounii północnej części województwa łódzkiego, a także radny powiatu kutnowskiego, Tomasz Marciniak

- Widzimy to, co dzieje się na świecie, tę trudną sytuację. Dziś apelujemy do wszytkich polskich polityków i mówimy: w Polsce powinien jak najszybciej powstać Rząd Obrony Narodowej. Rząd, który zjednoczy opozycję i tych, którzy rządzą, bo sytuacja na świecie jest coraz trudniejsza, jest coraz gorsza - mówił stanowczo lider Agrounii. 

Michał Kołodziejczak ostrzega przed działaniami Władimira Putina. który "nie powstrzyma się przed niczym"

- Odpowiedź Polski musi być jasna i odpowiedzią Polski musi być nie tylko pokazywanie swojej siły w sposób militarny, ale przede wszystkim w taki sam sposób jak 102 lata temu zostało to zrobione z agresorem z tej samej strony. Rząd, na czele którego w 1920 roku stanął Wincenty Witos, był przyczyną tego, ze Polska obroniła się przed tą napaścią ze wschodu. Dziś trzeba zrobić dokładnie to samo. Jak najszybciej trzeba w Polsce powołać nowy rząd. Rząd obrony narodowej. Inaczej będzie bardzo ciężko - alarmuje szef ugrupowania. 

M. Kołodziejczak apeluował do Polaków, by skończyć z "wojną polsko-polską" i zjednoczenia się w obliczu zagrożenia ze strony Rosji. Następnie głos zabrał Tomasz Marciniak. 

- Pozwólcie Państwo, że odniosę się do sytuacji bieżącej, a mianowicie do wczorajszej skandalicznej wypowiedzi pana wiceministra edukacji narodowej, Tomasza Rzymkowskiego, który stwierdził w programie w Polsacie, że średnia płaca nauczyciela wynosi 7 tys. zł, co jest oczywście nieprawdą. Nauczyciel dyplomowany, mając jeden etat, zarabia 3,5 tys. zł. I będziemy jako Agrounia przeciwstawiali się temu mówieniu nieprawdy. Ja, jako nauczyciel, będę stał na straży tego, żeby w Agrounii mówić jaka jest prawda. Sytuacja w szkolnictwie nie jest łatwa, zarobki nie są wysokie i są trudności, żeby obsadzić nauczycieli jako dyrektorów. Nauczyciele nie chcą się zgłaszać na konkursy dyrektorskie - zaznaczał radny powiatu kutnowskiego. 

Michał Kołodziejczak dodał, że szkolnictwo - obok mieszkalnictwa, produkcji żywności i rolnictwa - będzie jednym z priorytetowych tematów poruszanych przez Agrounię. Lider partii skomentował także kwestię dodatków na nawozy dla rolników. 

- Dziś mówi się, że w całej polsce 25 procent rolników nie dostało tych dopłat i w niektórych powiatach są to ilości większe, w innych mniejsze. Wiemy, że w powiecie kutnowskim też są rolnicy, którzy jeszcze tych dopłat nie dostali. To jest sytuacja skandaliczna, która nie tylko powinna być jak najszybciej wyjaśniona, ale te pieniądze powinny trafić do tych, którzy o nie się upominali.

Szef ugrupowania stwierdził, że PiS nie dotrzymał obietnicy. 

- Gdyby te pieniądze trafiły do rolników w tym czasie, kiedy premier Kowalczyk mówił o tym, rolnicy mogliby kupić jeszcze raz tyle nawozu za te 500 zł. Dziś z każdym dniem możemy go kupić coraz mniej. 

Przy okazji oberwało się wiceministrowi rolnictwa, Januszowi Kołodziejskiemu, który, zdaniem Michałam Kołodziejczaka, nie zna się na rolnictwie

- Pokazał to w rozmowie z SuperExpressem, gdzie nie umiał odróżnić pszenicy od jęczmienia, nie potrafił rozpoznać owsa i nie potrafił rozpoznać żyta - punktował M. Kołodziejczak. 

To nie koniec wizyty Michała Kołodziejczaka w powiecie kutnowskim. Jeszcze dzisiaj, o godz. 18:00 spotka się on z mieszkańcami w Skłótach w zajeździe Basior. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy