Reklama

Reklama

Rolnicy z powiatu kutnowskiego ruszą na Warszawę. "Musimy pokazać, że jesteśmy razem"

Opublikowano: śr, 16 lut 2022 10:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia AgroUnia nie powiedziała ostatniego słowa. Po ubiegłotygodniowych protestach w blisko pięćdziesięciu miejscach w całej Polsce, w tym pod Kutnem, rolnicy znów będą strajkować. Tym razem udadzą się do stolicy, a wśród nich nie zabraknie mieszkańców powiatu kutnowskiego. Przeciwko czemu protestują rolnicy?

Reklama

9 lutego rolnicy z AgroUnii wyjechali na drogi. W powiecie kutnowskim kilkadziesiąt ciągników, z wywieszonymi transparentami, wyruszyło ze Strzelec, tamując ruch na DK60 (zdjęcia z tego wydarzenia możesz zobaczyć w powyższej galerii). 

Zawyły syreny, a na ciągnikach i przyczepach powiewały transparenty wyrażające sprzeciw rolników wobec działan rządu, m.in "Stop drożyźnie", "Obronimy polską wieś", "Kto hoduje świnie, ten ginie!". Z Sójek strajkujący, pod eskortą policji, ruszyli DK60 w kierunku Sójek. 

Powodów, dla których rolnicy wyejchali na drogi jest kilka: rosnące ceny nawozów mineralnych, Zielony Ład, gwałtownie kurcząca się produkcja żywca, niekontrolowany eksport żywności zza granicy, nierozwiązany problem ubezpieczenia upraw i zadłużenie rolników. 

Kolejny protest planowany jest na przyszły tydzień. Tym razem rolnicy ruszą na stolicę. W Warszawie pojawią się traktory, w większości na tirach i lawetach.. Organizowane są wyjazdy z różnych miejsc kraju. 

- To był strajk ostrzegawczy. Mamy problem. Wszyscy. Znika polska produkcja żywności.  To był najazd traktorów na miasta. Byliśmy w Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie. Ale protest odbył się w 50 miejscach Polski. 23 lutego odbędzie się protest w Warszawie.  Już wiemy, że ta władza nie cofnie się przed niczym. Podsłuchy, szpiegowanie, pomijanie AGROunii w spotkaniach, kampania oszczerstw na AGROunię. Musimy pokazać, że jesteśmy razem i że jest nas dużo. Musimy się trzymać razem, a nie obrzucać się błotem. Od lat dzielą nas. Im to na rękę. PiS boi się siły i naszej jedności - dopinguje rolników lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak. 

Jak powiedział nam organiator ostatniego protestu pod Kutnem, Przemysław Wiankowski, do Warszawy wybierają się również rolnicy z naszego powiatu. Prawdopodobnie będzie to grupa podobna do tej, która ruszyła na strajk ze Strzelec 9 lutego. Jaki przebieg będzie miał protest w stolicy? Do sprawy wrócimy na łamach naszego portalu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy