Reklama

Reklama

Lokalny rynek pracy gotowy na nowy model kształcenia

Opublikowano: 13 grudnia 2017 19:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 12 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kutnie odbyła się konferencja Dobry zawód – lepsza przyszłość. Adresatami konfekcji byli dyrektorzy, pedagodzy, doradcy zawodowi, uczniowie II i III klasy gimnazjum oraz VII klasy szkoły podstawowej. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Kutnowskiego i wpisało się w obchody 150-lecia Powiatu Kutnowskiego.

Reklama

Inicjatorem spotkania był Zespół Szkół nr 4 w Kutnie-Azorach i przedsiębiorcy powiatu kutnowskiego, którzy we współpracy ze szkołą kształcą młodzież. Zaproszonych gości przywitała dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Kutnie p. Iwona Kaca podkreślając rolę kształcenia zawodowego i potrzebę jego promocji .

Dyrektor ZS nr 4 w Kutnie-Azorach p. Agnieszka Ryczkowska oraz lokalni przedsiębiorcy w swoich wystąpieniach zapoznali zgromadzonych z obszerną ofertą zawodów, w których mogą kształcić się uczniowie. Prelegentami wśród pracodawców byli: Robert Wasiak – Cukiernia Wasiakowie, Cezary Jeziorski – Piekarnia Krośniewice, Tomasz Lach – PPHU Dach-Bud, Krystian Szymański i Tomasz Kacprzyk – Elektroinstalatorstwo ELBEMA S.C, Grzegorz Wiśniewski –AMZ- Kutno Sp. z o.o.

Kierownik Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy p. Anna Rzeźnicka przedstawiła potrzeby zatrudnieniowe lokalnego rynku pracy, które w zdecydowanej większości pokrywały się z możliwościami kształcenia w ZS nr 4 w Kutnie-Azorach.

Pani Barbara Kamińska - Komendant Ochotniczego Hufca Pracy w Kutnie przedstawiła korzyści dla uczniów wynikające z patronatu OHP nad klasami wielozawodowymi: sponsoring wycieczek, zawodów, konkursów, udział w projektach unijnych i wymianie międzynarodowej.

O możliwościach i narzędziach badania predyspozycji i preferencji zawodowych uczniów oraz różnych formach dokształcania po ukończeniu szkoły średniej mówiła pani Małgorzata Katarzyńska –doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery.

Pani Dyrektor Agnieszka Ryczkowska podkreślała, że dualny system nauczania – nauka w szkole, zajęcia praktyczne w zakładach pracy – wypuszcza w świat absolwentów pewnych swoich kompetencji, gotowych do podjęcia pracy. Często ich pierwszym pracodawcą jest ta sama osoba, która przyjęła je na praktyki. Istotnie zmniejsza to stres związany z wejściem na rynek pracy, wydarzeniem trudnym dla wielu młodych ludzi.

Lokalny rynek pracy jest gotowy na nowy model kształcenia – przedsiębiorcy w Kutnie mają zapotrzebowanie i są gotowi przyczynić się do kształcenia kompetentnych pracowników. Należy zauważyć, że większe zapotrzebowanie na fachowców sprawia, że atrakcyjniejsze stają się warunki zatrudnienia i łatwiej je znaleźć .

Dyrekcja ZS nr 4 w Kutnie-Azorach oraz współpracujący ze szkołą przedsiębiorcy mają nadzieję, że dzięki ich działaniom już za kilka lat będziemy mogli zaobserwować pozytywne zmiany na lokalnym rynku pracy oraz poprawę wizerunku szkolnictwa zawodowego w powiecie kutnowskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    pracownik

    Dobre firmy nie szukają pracowników w ten sposób.A w tych albo wieczny staż albo zlecenie.

  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

    OBURZENI

    Urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wysyłani są na szkolenie do szkoły o. Tadeusza Rydzyka. ZUS opłaca im udział i nocleg w Toruniu, choć ma własne ośrodki szkoleniowe - pisze w czwartek Gazeta Wyborcza. To kolejny przykład złej zmiany, który ją pozbawia mandatu do używania władzy w ten sposób niezgodny nie tylko z Konstytucją RP, ale ze zwykłymi zasadami przyzwoitości. Kto powstrzyma tego szkodnika Rydzyka tak bardzo pazernego na pieniądze? Czy jest jeszcze w Polsce Eepiskopat a w Rzymie Papież? O ile o episkopacie szkoda mówić to jest jeszcze nadzieja na to, że ten normalny, prawdziwy Boży Człowiek - Franciszek zrobi coś, aby Polska przestała być dojona przez toruński kler rydzyka – nie księdza a szatana w ludzkiej skórze. Natomiast my Polacy musimy się zastanowić czy jeszcze kiedykolwiek dać szansę w wyborach tej oszukańczej partii jaką jest partia Kaczyńskiego. Miała naprawić Polskę bo łupieżczych rządach PO i PSL a okazuje się bardziej żarłoczna i bezwzględna. O ile za tamtych działy się cuda wianki to teraz poza podobnymi cudami Polska może Zamienic się w gułag dla przeciwników tej złej władzy. Polacy zastąpili grypę czarna ospą, co doprowadzi do upadku znaczenia i osłabienia Polski w świecie, co już się dzieje na naszych oczach. Najlepszą inwestycją w siebie są chyba studia w Toruniu u Rydzyka - ŻARTUJĘ !!!!!!!!! PS. I niech nikt nie zarzuca, że pisze się nie na temat bo nie ma ważniejszego tematu niż Ojczyzna ZAGROŻONA ŁAMIĄCYMI DEMOKRACJĘ I PRAWO RZADAMI PIS. Kiedyś ci, którzy teraz nam ubliżają będą się sami wstydzić tego, że popierają ten rząd, którego działania mogą obiektywnie przynieść korzyść wrogom Polski, np. Rosji.