Reklama

Maciej Kaźmierczak w bibliotece

Opublikowano:
Autor:

Maciej Kaźmierczak w bibliotece - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

W piątek 25 października, kutnowską bibliotekę odwiedzi pisarz młodego pokolenia pochodzący z Kutna, Maciej Kaźmierczak- autor zbioru opowiadań Zwierzyna (2015) oraz powieści Polowanie na kaczki (2017) i Wszechmocny (2018). Redaktor antologii Literackie Kutno (2015). Jest grafikiem, rysownikiem i twórcą internetowym (znany pod pseudonimem Poważny Postczłowiek). Publikował w licznych antologiach i magazynach (m.in. w Wolsungu, Fantazjach Zielonogórskich, „Migotaniach”, „Bramie”, „QFancie”, „Histerii”). W tym roku otrzymał nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie Moloch (opublikowane w Snach umarłych. Polskim roczniku weird fiction 2018).

Tematem piątkowego spotkania będzie jego najnowsza powieść „Wszechmocny”. Oto co sam autor pisze o tej książce:

„Co jest gorsze: religia czy bezbożność?
Kto potrafi zadać więcej bólu: Bóg czy fanatyczny ojciec?
Wszechmocny jest grą pozorów i walką przekonań, upadlającą zabawą toczącą się wokół kontrapunktów wiara-niewiara i sacrum-profanum. Żadne zasady nie mają jednak najmniejszego znaczenia, gdy okazuje się, że świat potrafi każdego człowieka sprowadzić do poziomu wygłodniałego, przestraszonego zwierzęcia.
Andrzej wie, że nie może liczyć na lepsze życie, jednak stara się walczyć z demonami przeszłości, aby zachować względny spokój. Dawid natomiast śmiało patrzy w świetlaną przyszłość, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej mroczna. Każdy z nich chce godnie żyć. Żaden jednak nie wie, że nawet najbardziej zdeterminowany człowiek nie jest w stanie przeciwstawić się wszechmocnej sile absurdu.”

Spotkanie odbędzie się w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie o godz. 18.00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE