Majówka w Parku Etnograficznym w Maurzycach
Maurzyce znajdują się w gminie Zduny, tuż przy granicy z powiatem kutnowskim. Z Kutna dojedziemy autem w pół godziny, kierując się DK 92 w stronę Łowicza, skręt na Maurzyce znajduje się zaledwie kilka kilometrów za gminą Bedlno.
W Łowickim Park Etnograficzny w Maurzycach mamy szansę przenieść się w czasie do przełomu XIX i XX wieku i rozkoszować naturą w pełnej okazałości. Park gromadzi zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego (obszar współczesnych powiatów łowickiego i skierniewickiego).
W dniach 1 – 3 maja 2024 r. w Parku Etnograficznym odbedzie się wyjątkowa majówka. Poniżej pełny program imprezy:
1 maja (środa)
O godz. 12.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Gdzie kompot z porzeczek i domowe ciasto”, prezentującej kuchenne makatki ludowe z kolekcji Macieja Dębskiego i Muzeum w Łowiczu (plebania)
W godz. 12.00 – 17.00 odbędą się:
– warsztaty rękodzielnicze, poprowadzone przez twórczynię ludową, na których poznają Państwo tajniki haftu koralikowego
– warsztaty plastyczne pt. „W kolorach skansenu”, podczas których dzieci uzupełnią plan skansenu używając stempelków linorytniczych
– pokaz wykonywania łowickich wycinanek
Ponadto o godz. 12.30 i 15.00 przy budynku kasy będzie na Państwa czekał przewodnik, który oprowadzi po skansenie.
2 maja (czwartek) – o godz. 11.00 i 14.00 przy budynku kasy będzie na Państwa czekał przewodnik, który oprowadzi po skansenie.
3 maja (piątek)
W godz. 12.00 – 17.00 odbędą się:
– zwiedzanie wystawy „Gdzie kompot z porzeczek i domowe ciasto”, prezentującej kuchenne makatki ludowe z kolekcji Macieja Dębskiego i Muzeum w Łowiczu (plebania)
– warsztaty bibułkarskie, na których nauczą się Państwo wytwarzania barwnych kwiatów z bibułowy
– warsztaty plastyczne „Dawnej szkoły czar”, podczas których uczestnicy spróbują pisania gęsim piórem, stalówką i patyczkiem używając atramentu
– pokaz wykonywania łowickich wycinanek, godz. 12.00 – 17.00
Ponadto o godz. 12.30 i 15.00 przy budynku kasy będzie na Państwa czekał przewodnik, który oprowadzi po skansenie.
Na wydarzenie obowiązują bilety wstępu do skansenu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.