Reklama

Reklama

Maseczki, strajki, mandaty i umorzenia. Wiemy, ile postępowań "covidowych" prowadzi kutnowska policja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: bnp

Maseczki, strajki, mandaty i umorzenia. Wiemy, ile postępowań "covidowych" prowadzi kutnowska policja - Zdjęcie główne

. | foto bnp

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku tego tygodnia Nowa Lewica Kutno trąbiła o gnębieniu przez funkcjonariuszy policji uczestników strajków kobiet. Jej lider, Sebastian Walczak informował o wielu osobach (nie wykluczając jego), które otrzymały zawiadomienie o wszczęciu postępowania ws. udziału w ulicznych protestach. Ile takich i podobnych spraw rzeczywiście prowadzi kutnowska policja? Ile wniosków zostało skierowanych do sądu? Mamy odpowiedź komendy.

Reklama

Przypomnijmy, że w miniony poniedziałek pod Komendą Powiatową Policji w Kutnie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Nową Lewicę Kutno. Pisaliśmy o tym TUTAJ

W zeszłym tygodniu wiele osób w Kutnie dostało wezwanie na policję, dostało powiadomienie o wszczęciu postępowania w związku ze zdarzeniami z paździenika, listopada, grudnia. Ja osobiście dostałem takie cztery wezwania, na dwa odpowiedziałem już na policji podczas przesłuchania, kolejne dwa postanowiłem zignorować, ze względu na to, że zarzuty, które ktoś mi stawia, są absurdalne, niezgodne z konstytucją. W całej Polsce takie wezwania dostały sestki osób i dzieiątki z nich zostały już uniewinnione lub postępowania umożone - mówił lider kutnowskiej lewicy, Sebastian Walczak. 

Zapytaliśmy kutnowską policję o komentarz w tej sprawie. Jak czytamy w odpowiedzi, obecnie w komendzie prowadzone są 143 postępowania w sprawach o wykroczenia, które związane są naruszeniem określonych nakazów i zakazów podczas trwania epidemii.

 Spośród wymienionych 8 postępowań dotyczy osób biorących udział w zgromadzeniach określanych mianem strajku kobiet. Ponadto pragnę dodać, że od początku epidemii Komenda Powiatowa Policji w Kutnie skierowała do sądu 140 wniosków o ukaranie w powyższych sprawach. Według danych na 5.03.2021 roku 94 sprawy zostały rozstrzygnięte przez Sąd Rejonowy w Kutnie, z czego 87 zakończyły się wyrokiem skazującym, a 5 zostało przez sąd umorzonych. Nie zapadł żaden wyrok uniewinniający - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy