Reklama

Reklama

Matury wyzwaniem nie tylko dla uczniów. Policja ostrzega przed atakami terrorystycznymi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Matury wyzwaniem nie tylko dla uczniów. Policja ostrzega przed atakami terrorystycznymi - Zdjęcie główne

foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne matury oraz egzaminy ósmoklasisty będą sprawdzianem nie tylko dla absolwentów, ale również dla dyrekcji szkół. Komenda Główna Policji i Centralne Biuro Śledcze Policji ostrzegają bowiem o możliwych atakach terrorystycznych. A przypomnijmy, że alarmy bombowe w trakcie matur miały miejsce już w ubiegłym roku, także w kutnowskich szkołach.

Reklama

 Za niespełna tydzień maturzyści, a za miesiąc ósmoklasiści podejdą do końcowych egzaminów, których wyniki będą probierzem jakości nauczania zdalnego. Nie jest to jedyne wyzwanie, przed którym stanie polski system oświaty. 

Poza obowiązkiem przygotowania i przeprowadzenia egzaminów przy zachowaniu reżimu sanitarnego narzuconego przez Ministerstwo Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki, dyrektorzy muszą zabezpieczyć szkoły oraz podopiecznych przed atakami terrorystycznymi.

Do placówek trafiają pisma nadane przez dr Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na podstawie ostrzeżenia Komendy Głównej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji. Prawdopodobieństwo takich zdarzeń nie jest duże, służby apelują jednak, by nie lekceważyć tego typu zagrożeń.  

Warto wspomnieć, że 7 maja 2020 roku do KPP w Kutnie wpłynęły zgłoszenia dotyczące ataków bombowych w kutnowskich liceach i technikach. Podobne zgłoszenia odbierały służby w całym kraju. Na szczęście w żadnej z nich nie było realnego zagrożenia ani konieczności przeprowadzenia ewakuacji budynków. Pisaliśmy o tym tutaj - KLIK

Informacje o podłożeniu ładunków wybuchowych pojawiły się w naszym mieście także na początku ubiegłego tygodnia. 19 kwietnia do policji wpłynęlo zgłoszenie o alarmach bombowych w dwóch kutnowskich przedszkolach. Pisaliśmy o tym W TYM MIEJSCU

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy