Reklama

Reklama

Miasto pomoże ci dotrzeć na szczepienie przeciwko COVID-19. Jakie warunki trzeba spełnić?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Miasto pomoże ci dotrzeć na szczepienie przeciwko COVID-19. Jakie warunki trzeba spełnić? - Zdjęcie główne

UM Kutno organizuje transport dla chcących zaszczepić się przeciwko COVID-19 | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta w Kutnie informuje, że w naszym mieście będzie organizowany transport dla osób chcących zaszczepić się przeciw COVID-19. Kto może liczyć na taką pomoc?

Reklama

- Miasto Kutno organizuje transport dla osób, które będą chciały się zaszczepić przeciw COVID-19, ale mają problem z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień na terenie miasta - informuje UM Kutno.

Transport taki przeznaczony będzie dla osób:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R (ruchowe) lub N (neurologiczne) lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu).

Zgodnie z obowiązującym harmonogramem od 15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienie dla osób powyżej 80 roku życia, od 22 stycznia dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia br.

- Zgłoszenia dot. organizacji transportu do punktu szczepień należy dokonywać niezwłocznie po wyznaczonym terminie szczepienia pod numerem 24 253 12 16 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych Urzędu Miasta Kutna - podaje magistrat.

Niezbędne informacje, jakie należy podać w trakcie zgłoszenia to:

  • dane osobowe – imię, nazwisko, adres, nr telefonu kontaktowego oraz nr telefonu do opiekuna osoby niepełnosprawnej lub osoby towarzyszącej seniorowi,
  • nr orzeczenia o stopniu niepełnosprawności w przypadku osób niepełnosprawnych,
  • termin szczepienia – data, godzina i punkt szczepień.

Zgłoszenie potrzeby niniejszego transportu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu dowozu osoby do punktu szczepień na terenie Miasta Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy