Reklama

Reklama

Miasto wyciąga dłoń do przedsiębiorców. Będą ulgi dla właścicieli barów i restauracji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Miasto wyciąga dłoń do przedsiębiorców. Będą ulgi dla właścicieli barów i restauracji - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Boleśnie skutki pandemii odczuli kutnowscy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej. W tym trudnym okresie z pomocą śpieszą im władze naszego miasta. Właściciele barów i restauracji mają bowiem szansę skorzystać z z ulgi w opłatach za pozwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych. O szczegółach mówi wiceprezydent, Zbigniew Wdowiak.

Reklama

Lokale gastronomiczne zamykane były już dwukrotnie. Najpierw w połowie marca 2020 roku, na blisko dwa miesiące. Klienci mogli zjeść posiłki i napić się w lokalu dopiero w połowie maja, ale w rygorze sanitarnym. Taka sytuacja potrwała do 24 października, kiedy restauracje i puby znów zostały zamknięte dla klientów. Jak podkreślają właściciele lokali, w tym momencie nie ma praktycznie mowy o żadnej sprzedaży alkoholu. Mimo wszystko muszą oni płacić za koncesję zezwalającą na taką sprzedaż.

Nie możemy pozostawić tych przedsiębiorców bez pomocy. Restauratorzy mieli czas na zapłacenie pierwszej raty koncesji, a co za tym idzie, uzyskanie pozwolenia na handel alkoholem do 31 stycznia. Kto to zrobił, nie będzie musiał już płacić kolejnych dwóch rat, a kto wpłacił całość na rok z góry, otrzyma zwrot 2/3 tych wydatków – mówi Zbigniew Wdowiak Zastępca Prezydent Kutna.

Szczegółowe rozwiązania dotyczące tej pomocy zostaną określone w projekcie uchwały, który skierowany zostanie na najbliższą sesję Rady Miasta. Władze Kutna już wcześniej pomagały przedsiębiorcom w ciężkich czasach, chociażby poprzez znaczną obniżkę czynszów za użytkowanie lokali należących do Miasta.

Liczymy na szybki koniec pandemii i upragniony powrót do normalności.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy