Reklama

Reklama

Mieszkańcy Azorów poszkodowani przez wichurę. Władze Kutna zaoferowały pomoc [FOTO]

Opublikowano: czw, 17 lut 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 200 zgłoszeń o wyrządzonych szkodach tylko w samym Kutnie - to skutki wichury, jaka przeszła przez nasz region w czwartek (17.02) nad ranem. W bardzo trudnej sytuacji znaleźli się mieszkańcy jednego z osiedli na Azorach, gdzie udali się już zastępcy prezydenta Kutna.

Reklama

Wystarczyła godzina, aby potężne podmuchy wiatru pozrywały dachy w kilku miejscach, połamały i powyrywały dziesiątki drzew oraz powaliły znaki, banery reklamowe, a także pozrywały linie energetyczne.

W bardzo trudnej sytuacji byli mieszkańcy Osiedla Kolejowego na Azorach. Z ich domów częściowo pozrywane zostały dachówki. Od rana na miejscu byli już zastępcy prezydenta: Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Kutno i Zarządu Nieruchomości Miejskich. Mieszkańcy otrzymali plandeki do zakrycia dziur powstałych w zadaszeniu.

Huraganowe podmuchy zerwały też cały dach jednego z budynków przy ulicy Raszewskiej. Groźnie o poranku było także przy ulicy Toruńskiej, gdzie wiatr zerwał dach z niedawno otwartego marketu. Usuwanie skutków wichury potrwa zapewne przez kilka najbliższych dni.

Info: UM Kutno

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy