Reklama

Reklama

Nawałnica w powiecie kutnowskim: odnotowano ponad 200 interwencji. Strażacy komentują swoje działania [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa usuwanie skutków nawałnicy, która dziś w nocy i nad ranem przeszła przez powiat kutnowski. Jak się dowiadujemy, strażacy odnotowali już ponad 200 zgłoszeń, a kolejne nadal napływają. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Reklama

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie, a także Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego powiatu cały czas interweniują w związku z usuwaniem skutków wichur, jakie przeszły dziś (17 lutego) nad Kutnem i okolicami. 

Groźnie zaczęło robić się około godziny 5:30. Od tego czasu strażacy interweniowali już kilkaset razy. Na godzinę 11:20 odnotowano około 250 zgłoszeń, w tym około 70 uszkodzonych dachów. Czego najczęściej dotyczą zgłoszenia?

- Są to głównie powalone drzewa, połamane gałęzie zwisające na dachy i leżące na drogach, jak również zerwane dachy. Jeździmy i zakrywamy plandekami te dziury w dachach, które są naderwane. Pomagamy ludziom, aby wiatr i deszcz nie dostały się do środka – komentuje w rozmowie z nami kpt. Mariusz Dudkowski, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kutnie.

Jak się dowiadujemy, wichura dotknęła tak naprawdę cały powiat. Dużo zgłoszeń dotyczy m.in. Żychlina, Dąbrowic czy Oporowa, jednak dotkliwe skutki nawałnicy można zauważyć niemal wszędzie. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

- Nie mamy żadnych zgłoszeń odnośnie osób poszkodowanych, niemniej jednak uszkodzone na szeroką skalę mienie jest znacznej wartości – dodaje kpt. Mariusz Dudkowski. 

Na chwilę obecną straż pożarna szacuje, iż usuwanie skutków nawałnic potrwa jeszcze najbliższe kilka dni. 

Więcej informacji odnośnie dzisiejszych działań strażaków w powiecie kutnowskim oraz listę miejsc, gdzie występują przerwy w dostawie prądu znajdziecie tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy