Reklama

Reklama

Mieszkańcy nie mają nic przeciwko. Plac może nosić imię św. Jana Pawła II

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. wikipedia

Mieszkańcy nie mają nic przeciwko. Plac może nosić imię św. Jana Pawła II - Zdjęcie główne

W jednej z miejscowości powiatu kutnowskiego odbyły się konsultacje, może tam powstać plac im. św. Jana Pawła II | foto fot. wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niedawno w jednej z miejscowości powiatu kutnowskiego odbyły się konsultacje z mieszkańcami. W ten sposób władze gminy chciały poznać opinie o planowanych nazwach ulicy i placów.

Reklama

Chodzi o gminę Dąbrowice i niedawne konsultacje dotyczące nadania nazw drodze wewnętrznej i placom.

Konsultacje odbyły się w formie ankiety. Jak informuje wójt Dorota Dąbrowska, pełnoletni mieszkańcy mieli możliwość wyrażenia opinii na temat propozycji nazwy dla jednej z dróg wewnętrznych i placów. Mieszkańcy mogli zasugerować także własne propozycje.

Ankiety można było wypełniać od 28 października do 10 listopada. W sumie wpłynęło ich 14, wszystkie były ważne i złożone przez osoby uprawnione.

- Konsultacje mają charakter opiniotwórczy i nie są wiążące dla organu gminy podejmującego rozstrzygnięcie w sprawie objętej konsultacjami. Uważa się je za ważne bez względu na ilość mieszkańców biorących w nich udział – stwierdza wójt Dorota Dąbrowska w sprawozdaniu z przebiegu konsultacji.

Po konsultacjach wiadomo już, że wszystkie zaproponowane przez Gminę nazwy zostały zaakceptowane przez mieszkańców, nikt nie wniósł żadnych swoich propozycji.

14 głosów poparcia i żadnego głosu sprzeciwu nie było dla nazwy dla drogi wewnętrznej, której zaproponowano nazwę 2 Maja.

Mieszkańcy byli tak samo jednogłośni w kwestii placów, którym zaproponowano nazwy: Plac im. św. Jana Pawła II, Plac Księżnej Dąbrówki i Plac św. Floriana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy