Reklama

Reklama

Mieszkańcy otrzymują MMS-y o... usługach erotycznych. Kutnowska policja ostrzega

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Mieszkańcy otrzymują MMS-y o... usługach erotycznych. Kutnowska policja ostrzega - Zdjęcie główne

Mieszkańcy otrzymują MMS-y o... usługach erotycznych. Kutnowska policja ostrzega | foto poglądowe/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przestępcy i krętacze nie przebierają w środkach. W ostatnim czasie mieszkańcy otrzymują wiadomości MMS z informacją o włączonych usługach serwisu zdjęć erotycznych. Kutnowska policja ostrzega, że to zwykłe oszustwo, które ma na celu kradzież naszych pieniędzy.

Reklama

Wiadomość zaczyna się od MMS-a, z którego wynika, że adresat ma włączony serwis zdjęć erotycznych. Z treści wiadomości możemy odczytać, że odbiorca wiadomości będzie otrzymywał zdjęcia erotyczne na telefon. Dalsza część informacji zawiera instrukcję jak należy zrezygnować z usługi. W tym celu należy wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na wskazany we wiadomości numer. Wysłanie takiej wiadomości spowoduje uszczuplenie naszego konta o kwotę przeszło 11 zł.

- Stworzona przez przestępców wiadomość tak naprawdę służy do wyciągania pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy działając w panice i pośpiechu jak najszybciej chcą zrezygnować z usługi, której w rzeczywistości nigdy nie aktywowali. Pamiętajmy, że każda forma korespondencji, każda wysłana wiadomość na podany numer będzie pomniejszała nasze konto o wskazaną w treści wiadomości kwotę środków pieniężnych - przestrzega policja. 

Jeśli dostajłeś informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium i nic na ten temat nie wiesz, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o daną kwestię konsultanta. Dla bezpieczeństwa, możesz poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową. Dodatkowo zapoznaj się z regulaminem świdczenia tej usługi. Powinny być w nim zawarte postanowienia jak z niej zrezygnować.  

Info: KPP w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy