Reklama

Reklama

Plaga internetowych oszustów w Kutnie i okolicach! Policja ostrzega: mogą "wyczyścić" Ci konto

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Plaga internetowych oszustów w Kutnie i okolicach! Policja ostrzega: mogą "wyczyścić" Ci konto - Zdjęcie główne

Kutnowska policja ostrzega przed internatowymi oszustami | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z kutnowskiej komendy coraz częściej otrzymują informacje od pokrzywdzonych mieszkańców powiatu o oszustwach w celu przejęcia środków finansowych. Funkcjonariusze ostrzegają przed aktywowaniem nieznanych linków, czy instalowaniem aplikacji, które pozwolą przestępcom na przejęcie kontroli nad kontami bankowymi. Co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustów?

Reklama

Kutnowska policja przedstawia listę wskazówek, którego pomogą Ci ustrzec się przed oszustami:

Sprawdzaj wiarygodność podmiotu oferującego pomoc związaną z inwestowaniem pieniędzy. Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej. Nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących Twoich kart płatniczych. Nie przesyłaj nikomu skanów swojego dowodu osobistego. Nie instaluj oprogramowania umożliwiającego obcym osobom zdalne obsługiwanie komputera. Profesjonali doradcy finansowi nie żądają zdalnego dostępu do naszych komputerów za pomocą takich progamów jak na przykład Any Desk czy Team Viewer QiuckSupport, ani też nie zapewniają o pewnych zyskach wskazując ryzyka inwestycyjne.

Często dochodzi do utraty znacznej kwoty pieniędzy, poprzez inwestycję w kryptowaluty Bitcoin. Jak to działa? Oszuści wykorzystując fałszywe serwisy internetowe, podszywają się pod pośredników i oferują ułatwienia w inwestowaniu. Przestępcy nakłaniają osobę do przekazania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Przez kilka miesięcy oszuści obiecują mu pomoc przy inwestowaniu. Przy wypełnieniu formularza kontaktowego, kontaktuje się z nim fałszywy konsultant, który wyja, jak działa strona i jak w szybki sposób można zarobić. Postępując zgodnie z rzekomo właściwymi wskazówkami oszusta instalujemy programy, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszą bankowością elektroniczną. Ostatecznie zamiast zysków, przestępcy zaciągają na przykład na konto pokrzywdzonego pożyczki.

Pamiętaj, że pijawiające się w sieci między innymi na Facebooku reklamy w których znane osoby, zachęcają do inwestowania na przykład na rynku Forex czy w kryptowaluty obiecując ponadprzeciętne zyski bez ryzyka, mogą być pułapką. Szczególnie podatni na reklamy tego typu ofert są seniorzy, ale także ludzie młodzi - obyci w inernecie ale bez doświadczenia inwestycyjnego.

Info: KPP Kutno.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy