Reklama

Reklama

Mieszkańcy przemaszerują przez ul. Królewską. W centrum Kutna zrobi się niebiesko

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Mieszkańcy przemaszerują przez ul. Królewską. W centrum Kutna zrobi się niebiesko - Zdjęcie główne

Przez ul. Królewską w Kutnie przejdzie Niebieski Marsz | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kwiecień to miesiąc autyzmu. Z tej okazji w najbliższy piątek przez ulicę Królewską przejdzie Niebieski Marsz. A na tym nie koniec wydarzeń organizowanych w powiecie kutnowskim w akcie solidarności z osobami autystycznymi.

Reklama

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W powiecie kutnowskim obchody zaczynają się 1 kwietnia o godz. 10.00 przemarszem od Kościoła św. Wawrzyńca do Placu Marsz. J. Piłsudskiego. Tam będą wesoło-cyrkowe animacje z Centrum Kultury Gminy Kutno i Gminną Biblioteką Publiczną im. Józefa Bohdana Zaleskiego w Leszczynku, w tym m.in. gry i zabawy ze szczudlarzem i chustą animacyjną.

- Jak co roku zapraszamy wszystkich na niebieski przemarsz. Możecie założyć coś niebieskiego, przynieść niebieski balon czy chorągiewkę - mówi Marzena Woźniak, prezes Fundacji Niebieski Wiatrak. 

2 kwietnia pod fontanną w Żychlinie od godz. 9.00 do 12.00 Fundacja wystawia stoisko z zabawami sensorycznymi, animacjami, grami i zabawami, będzie m.in. malowanie twarzy. W tym czasie będzie można też wesprzeć Fundację na remont świetlicy, która posłuży osobom z autyzmem i niepełnosprawnościami, kupując stroik wielkanocny.

W sobotę, 2 kwietnia o godz. 19.00 zegar w Żychlinie zaświeci na niebiesko oraz kutnowskie i gminne instytucje. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy