Reklama

Reklama

Ile kosztuje chleb? „Ceny prowadzą do zawrotu głowy”

Opublikowano: pon, 28 mar 2022 07:00
Autor:

Ile kosztuje chleb? „Ceny prowadzą do zawrotu głowy” - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ceny produktów spożywczych w ostatnim czasie poszybowały w górę – wyjątkiem nie jest pieczywo. Ile obecnie zapłacimy za chleb? Niektórzy twierdzą, że znacznie bardziej opłacalne jest samodzielne wypiekanie domowego chleba.

Reklama

Według ostatniej aktualizacji (26.03.2022) na portalu cenynaswiecie.pl średnia cena chleba w Polsce to obecnie 2,80 zł (zakres cen to 1,35 zł  – 7 zł). Oczywiście to duże uogólnienie – cena za bochenek różni się w zależności od miasta, sklepu, piekarni i jakości pieczywa. 

Ceny pieczywa wciąż rosną. Ile obecnie zapłacimy za chleb? 

Najmniej za pieczywo zapłacimy teraz w popularnych marketach. W Biedronce w tym tygodniu cena chleba wyniesie 2,56 zł (chleb rodzinny, 410g, 6,24 zł/kg). Chleb słonecznikowy to 2,75 zł za 480- gramowy bochenek (5,73 zł/kg). Chleb „całe ziarno” kosztuje 3,80 zł za 300g (16,67 zł/kg). W ofercie znajduje się też chleb nowodworski – 2,80 zł za 450g (6,33 zł/kg) oraz chleb fitness – 3,13 za 410g (7,63 zł/kg). W  Lidlu chleb ciabattowy to z kolei cena 2,39 za 330g (7,24zł/kg). W mniejszych osiedlowych sklepach spożywczych rozbieżność cenowa jest dość duża. Za chleb pszenny zapłacimy 4,20 zł, z kolei duży chleb żytni to już 12 zł. 

Ile zapłacimy za chleb? „Ceny przyprawiają o zawrót głowy” 

Mieszkańcy ubolewają nad wysokimi cenami pieczywa. Na Facebooku dzielą się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Ludzie coraz częściej decydują się na własnoręczne wypiekanie chleba. Zwracają uwagę, że kwoty za dobrej jakości pieczywo sięgają nawet kilkunastu złotych za bochenek.
„Żytni trudno kupić poniżej dychy, chyba że mały” – pisze jeden z internautów. 

„Ja chyba zacznę piec, bo ceny pieczywa prowadzą do zawrotu głowy. Chleb orkiszowy – 16 zł!” – dodaje kolejny. 

„Zgadzam się z przedmówczynią – ceny jakościowego pieczywa to koszmar”.

Wy też rozważaliście na przejście na własnoręcznie robiony chleb? Biorąc pod uwagę, że ceny nieustannie rosną możliwe, że wiele osób zdecyduje się na takie rozwiązanie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy