Reklama

Reklama

Politycy PO grzmią w Kutnie o drożyźnie. "Polacy zasługują na szacunek i poważne traktowanie" [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Politycy PO grzmią w Kutnie o drożyźnie. "Polacy zasługują na szacunek i poważne traktowanie" [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Drożyzna była tematem dzisiejszej konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej w Kutnie. Mówiono m.in. o propozycji podwyższenia świadczenia "500 plus", podwyżek dla pracowników urzędów oraz sposobach na walkę z inflacją.

Reklama

"800 plus" od 1 czerwca?

Z dziennikarzami spotkali się: przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiatu kutnowskiego Artur Gierula, posłanka Agnieszka Hanajczyk oraz dyrektor biura poselskiego Agnieszki Hanajczyk Łukasz Wróblewski. Tematem konferencji była drożyzna.

- Dziś każdy mieszkaniec Kutna wchodząc do sklepu, widzi, że za tę samą kwotę kupuje zdecydowanie mniej produktów. To jest właśnie inflacja, ten nieprawdopodobny wzrost cen. W chwili obecnej, pomimo że słyszymy z ust rządzących, że nie jest tak źle, to są proste wskaźniki, że jesteśmy w czołówce inflacji w Europie, natomiast przewiduje się, że absolutnym liderem będziemy w następnym roku - mówiła posłanka Agnieszka Hanajczyk.

Posłanka odniosła się również do nowej propozycji Prawa i Sprawiedliwości, jaką jest podwyżka 500 plus. Od 1 stycznia świadczenie to ma wynosić nie 500, a 800 złotych. 

- Jest propozycja podwyżki inflacyjnej 800 plus. Donald Tusk proponuje natomiast projekt o podwyższeniu świadczenia od 1 czerwca, a nie jak PiS od 1 stycznia. To, czy władza poprze ten projekt, jest rzeczową odpowiedzią, czy rzeczywiście zależy im na tym, aby podwyższyć to świadczenie czy nie. Dlaczego rodziny mają czekać do stycznia? Oczekujemy, że PiS poprze złożony projekt, żeby choć częściowo wyrównać drożyznę i to, z czym codziennie spotykają się mieszkańcy Polski, mieszkańcy Kutna - mówiła. 

"Polacy zasługują na szacunek, na prawdę i na poważne traktowanie"

Artur Gierula poruszył natomiast temat podwyżek dla pracowników urzędów. 

- Jednym z naszych priorytetów w kampanii wyborczej oraz po niej będzie uregulowanie kwestii spadających dochodów pracowników Miasta Kutna. W tym zakresie to co będzie dla nas dostępne, to 20-procentowa podwyżka dla pracowników Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w taki sposób, żeby urzędy nie chwaliły się indeksacją na poziomie 4 procent z kawałkiem, tylko żeby osoby, które rządzą w mieście czy w powiecie zauważyły, że ta inflacja jest kilkunastoprocentowa. Tym się zajmiemy - podkreślał. 

Jakie są propozycje Platformy Obywatelskiej na walkę z drożyzną? Jedną z nich jest kwota wolna od podatku dla osób pracujących w wysokości 60 tys. zł rocznie.

- To zwiększy podaż, bo więcej osób będzie chciało pracować. Ta podaż, produktywność wzrośnie, dzięki czemu także ceny będą mogły zacząć spadać - mówił dyrektor biura poselskiego Agnieszki Hanajczyk, Łukasz Wróblewski.

- Polacy zasługują na szacunek, na prawdę i na poważne traktowanie. Jeżeli ja słyszę, że w programie PiS pojawia się kwestia bezpłatnych leków dla seniorów i dzieci do 18 roku życia, to chcę powiedzieć, że już taki projekt był. Pada propozycja bezpłatnych autostrad. Każdy z nas niech sobie odpowie, ile razy w roku korzysta z autostrad. Problem jest zupełnie inny - wykluczenie komunikacyjne, a nie bezpłatne autostrady. Rozumiem, że wszystko można sprzedać, chcąc wygrać wybory, ale Polacy nie dadzą się nabrać na takie głupstwa - zakończyła Agnieszka Hanajczyk.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy