Reklama

Mieszkańcy wnioskują o montaż oświetlenia. Władze: „Nie w tym roku”

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy wnioskują o montaż oświetlenia. Władze: „Nie w tym roku” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Panujący mrok i brak bezpieczeństwa. O takim problemie mówią mieszkańcy ul. Blizińskiego w Żychlinie, którzy złożyli petycję do burmistrza z prośbą o wykonanie oświetlenia w tym miejscu, do której ustosunkował się Grzegorz Ambroziak.

Przypomnijmy, że w marcu mieszkańcy wnioskowali o montaż oświetlenia ulicznego. Swą prośbę argumentowali brakiem bezpieczeństwa - nie tylko w ruchu drogowym. Ich zdaniem święcące nocą lampy zmniejszyłyby ryzyko włamań i kradzieży w domach zlokalizowanych przy ul. Blizińskiego (od numeru 31).

Jak do sprawy odniósł się burmistrz Żychlina?

- Realizacja tej inwestycji uzależniona będzie od możliwości budżetu gminy. W 2013 r. w celu umożliwienia rozpoczęcia inwestycji związanych z budową domów jednorodzinnych przez właścicieli działek budowlanych, gmina wybudowała sieć wodociągową. Kolejnym etapem będzie utwardzenie nawierzchni drogi gminnej i budowa oświetlenia ulicznego, co oczywiście należy do zadań własnych gminy i naturalnie widzimy taką potrzebę - informuje na wstępie burmistrz Grzegorz Ambroziak.

Problem tkwi w tym, iż w rejonie ul. Blizińskiego nie ma stanowisk słupowych dla linii niskiego napięcia. Wykorzystanie ich umożliwiłoby budowę oświetlenia ulicznego. Tymczasem jednak konieczne będzie opracowanie dokumentacji technicznej w celu uzyskania pozwolenia na realizację inwestycji i zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych na ten cel, w tym montaż słupów.

- Budżet gminy na 2019 r. został już uchwalony przez Radę Miejską. W tym dokumencie nie zaplanowano wydatków na ww. cel. Poczynimy więc starania, by przygotować inwestycję do realizacji w latach kolejnych. Stosowna propozycja przedłożona zostanie Radzie Miejskiej w Żychlinie w celu zabezpieczenia środków na jej wykonanie - dodaje Ambroziak.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE