Reklama

Reklama

Miliony na inwestycje rozdane. Które kutnowskie ulice doczekają się przebudowy?

Opublikowano: pon, 30 maj 2022 14:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno otrzyma prawie 28,5 miliona złotych finansowego wsparcia na dwie duże inwestycje. Już wkrótce doczekamy się przebudowy kolejnych ulic w mieście, a także powstania nowego kompleksu sportowego przy jednej ze szkół. Fundusze na ten cel pochodzą z drugiej transzy Polskiego Ładu.

Reklama

W związku z rozstrzygnięciem drugiego naboru w ramach Polskiego Ładu dzisiaj w całym kraju odbywają się konferencje prasowe z udziałem samorządowców i parlamentarzystów. Podobnie jest także w Kutnie. 

Podczas porannego spotkania w budynku starostwa powiatowego, dowiedzieliśmy się o kwocie, jaką otrzymają samorządy z naszego powiatu. Jest to równo 145 052 249 zł. Miasto Kutno może pochwalić się sumą 28, 5 mln zł.

Jak zaznacza kutnowski magistrat, 23,5 mln zł będzie przeznaczone na przebudowę aż jedenastu ulic w mieście. Z kolei prawie 5 mln zł pomoże wybudować kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 9.

Wśród wspomnianych jedenastu ulic, osiem dróg wyznaczonych do przebudowy znajduje się w obrębie osiedla Łąkoszyn, co pozwoli zagospodarować i podnieść poziom terenów za Parkiem Wiosny Ludów. Oprócz tego przebudowy doczeka się też ulica Zimowa, o której modernizację miasto starało się już od kilku lat.

Przy Szkole Podstawowej nr 9 powstanie natomiast nowoczesny kompleks sportowy z różnego typu boiskami, bieżniami i urządzeniami wspierającymi rozwój fizyczny wszystkich mieszkańców.

- Chciałbym podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i reprezentantowi Kutna w rządzie i parlamencie Tomaszowi Rzymkowskiemu za to, że już po raz drugi Kutno zostało objęte finansowym wsparciem rządu. To drugie tak olbrzymie dofinansowanie, które otrzymaliśmy w ciągu ostatniego roku – podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.  

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku ponad 24 miliony złotych zostały przyznane na realizację tzw. Zielonej Osi Miasta.

Urząd miasta przedstawił także listę ulic, które zostaną przebudowane w ramach inwestycji:

 1. Zimowa
 2. Sklęczkowska Bis
 3. Odlewnicza
 4. Kolumba
 5. Kosmonautów
 6. Komuny Paryskiej
 7. Polna
 8. Obrońców Warszawy
 9. Gliszczyńskiego
 10. Kucieńskiego
 11. Kostki Gadomskiego
 

Info: UM Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy