Reklama

Reklama

Minister Ardanowski w Kutnie: ''Najbliższe wybory mogą zadecydować, czy proces naprawy państwa nie zostanie wstrzymany''

Opublikowano: sob, 13 cze 2020 13:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno odwiedził dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Po wizycie na targowicy odbyło się spotkanie z mieszkańcami, częściowo transmitowane na internetowym XV Zjeździe Klubów Gazety Polskiej.

Reklama

Na spotkaniu pojawili się parlamentarzyści z naszego regionu: posłowie Tomasz Rzymkowski i Tadeusz Woźniak oraz senator Przemysław Błaszczyk. Nie zabrakło także samorządowców, w spotkaniu wzięli udział starosta Daniel Kowalik, wicestarosta Marek Jędrzejczak, wójt gminy Kutno Justyna Jasińska, wójt gminy Dąbrowice Dorota Dąbrowska, burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman. Stawili się także: przewodniczący rady powiatu Marek Ciąpała, wiceprzewodnicząca rady miasta Ewa Rzymkowska, członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski oraz radni miejscy i powiatowi: Rafał Jóźwiak, Janusz Kołodziejski, Robert Stępniewski, Ryszard Olesiński, Marek Kubasiński i Magdalena Krupińska-Kotulska.

- Jestem bardzo głęboko zadowolony tym, że takie ogromne zainteresowanie spotyka nasz powiat, nasze miasto, ze strony władzy centralnej, prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Całe dorosłe życie jestem związany z samorządem i nigdy w historii nie spotkałem się z tym, żeby takie wsparcie płynęło ze strony rządowej dla powiatu kutnowskiego, za co bardzo, bardzo dziękuję - rozpoczął spotkanie starosta Daniel Kowalik.

Później głos zabrał już Jan Ardanowski.

- Sytuacja z koronawirusem pokazała wszystkie mankamenty rolnictwa europejskiego - podkreślam, nie tylko naszego - ale również pokazała pewne przewagi i siłę polskiego rolnictwa. Przede wszystkim nawet jednego dnia nie zabrakło w Polsce żywności. Były przez chwilę wykupienia w panice, bo nie wiadomo, czy sklepy będą działały i wtedy żywności trochę na półkach zabrakło, ale nigdy nie brakowało jej w hurtowniach, w przetwórniach i u rolników.

Minister skrytykował decyzje samorządów o zamykaniu targowisk.

- Prawie godzinę chodziłem po waszym targowisku. Dla mnie było szalenie ważne, żeby ten kanał dystrybucji żywności w Polsce był cały czas w okresie pandemii również aktywny - podkreślał. - Dlatego moje apele do samorządowców, żeby nie zamykać bazarów, nie zamykać targowisk, bo przecież ludzie gdzieś muszą żywność kupować. Szybciej zarażą się chorobą w zamkniętych sklepach, gdzie jest klimatyzacja, gdzie jest wymiana powietrza na niewielkiej przestrzeni niż na tych targowiskach. Tu należy zachować te podstawowe normy bezpieczeństwa indywidualnego - mycie rąk, dezynfekcja, maseczki, itd. - natomiast jest to mniejsze zagrożenie niż kupowanie gdzie indziej. Z przykrością muszę jednak powiedzieć, że nawet te targowiska były wykorzystywane do walki politycznej, jakiejś głupoty, która opanowała część samorządowców - z całym szacunkiem dla tych, którzy się z tym samorządem utożsamiają. Między innymi tutaj przez kilka tygodni targowisko było zamknięte. Nie bardzo wiadomo dlaczego. Jakie przepisy sprawiały, że pomimo wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, bardzo precyzyjnych, targowiska były zamykane. Dobrze, że się zreflektowano, ale wydaje mi się, że decydowały bardziej względy polityczne niż logika.

Jan Ardanowski szeroko mówił o problemach polskiego rolnictwa.

- Jesteśmy dużym krajem produkującym i musimy eksportować dużo żywności, jesteśmy uzależnieni od eksportu. Nigdy Polacy nie zjedzą tyle żywności ile my wytwarzamy. W zeszłym roku eksport wyniósł około 32 mld euro. I dlatego jest dla nas tak ważny. A w pierwsze tygodnie koronawirusa kraje się pozamykały, nie było przemieszczania towarów przez granice, kierowcy na kwarantannach, fracht morski potwornie podrożał. Dość powiedzieć, że wysyłka kontenera do Chin kosztował 800 dolarów, a podrożał do 4 tysięcy. Często transport był droższy niż to co w tym kontenerze. Samoloty wożą maseczki, respiratory, a nie żywność. Pogorszyło się, popsuło się - wskazywał minister.

Nie zabrakło także tematu suszy.

- Mniej więcej półtora miesiąca temu, pod koniec kwietnia, ja byłem przerażony, bo wszystko wskazywało na to, że będzie kolejny dramatyczny rok, który zniszczy polskie uprawy. Sytuacja na chwilę się poprawiła przez deszcze majowe i te, które jeszcze padają i właściwie w Polsce suszy glebowej nie ma. Przez dziesiątki lat było psucie, osuszanie wszystkie. Melioracje, drenarka, wszystko miało być osuszone: oczka wodne, jakieś zagłębienia terenu, jakieś stawy - wszystko było zasypywane, niwelowane, bo pola potrzeba więcej, bo większą maszynę sobie rolnik kupił, nie będzie po polu zygzakiem jeździł i oczko wodne przeszkadza. Przyroda się o wszystkie teraz upomina. Nie ma mikroklimatu, nie ma parowania, nie tylko ilość padów - nie ma zatrzymywania wody - zaznaczał Ardanowski. - Dlatego są potrzebne działania, które są w tej chwili realizowane: dopłaty do gospodarstwa na inwestycje w nawodnienia, specustawa o istotnym ułatwieniu wszystkich przepisów administracyjnych, które do tej pory były, wsparcie dla spółek wodnych, wielki program retencji - budowa około 100 wielkich zbiorników wodnych, które mają zatrzymywać wodę, bo nie problem opadów w Polsce, tylko niezatrzymywania wody.

Minister podkreślał znaczenie pomocy państwa dla rolników.

- Polska jest jedynym krajem w Europie, który pomaga rolnikom w związku z suszą. Żaden kraj nie pomaga, tylko Polacy, tylko polski rząd takie środki przeznacza. I to nie są pieniądze, które się należą z mocy prawa. To jest decyzja rządu polskiego, że w sytuacjach, w których rolnicy sami sobie nie poradzą i nie było ich winy w tym nieszczęściu, to państwo pomaga - mówił minister. - Przypomnę, że w 2015 roku, kiedy rządziła Platforma z PSL-em, kiedy susza była taka sama mniej więcej jak w 2018 i w 2019 roku, to około 500 mln złotych przeznaczono. A my w 2018 roku 2,2 mld, podobna kwota jest za 2019 rok. Te pieniądze były zarezerwowane w budżecie państwa, tylko kto mógł przewidzieć, że się koronawirus pojawi. Że grubo ponad miliard złotych trzeba będzie przeznaczyć na ratowanie przed śmiercią i chorobą.

Po połączeniu się ze Zjazdem Klubów Gazety Polskiej Jan Ardanowski mocniej uderzył w polityczne tony.

- Jesteśmy znowu w jakimś trudnym momencie w historii - ocenił. - Ponieważ najbliższe wybory mogą zadecydować o tym, czy proces naprawy państwa, ten proces sanacji Polski, rozumianej jako odejście od niesprawiedliwości, od wykorzystywania państwa do prywatnych celów, do zbudowania państwa solidarnego i sprawnego, liczącego się na arenie międzynarodowej, ale również kochanego i szanowanego przez mieszkańców przez obywateli, Polki i Polaków, dumnych obywateli wolnej ojczyzny - czy ten proces nie zostanie wstrzymany.

Na koniec spotkania minister otrzymał szereg podarunków od władz powiatu. Kompas, by zawsze mu przypominał, gdzie znajduje się powiat kutnowski, miód z kutnowskich pasiek, pluszowego lwa oraz puzzle przedstawiające zamek w Oporowie z zaproszeniem do odwiedzin. Jan Ardanowski obiecał, że wybierze się na zwiedzanie wraz z wnuczkami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (230)
 • rok temu | ocena +3 / -3

  Dociekliwy

  Jak to przed wyborami wszyscy partyjni stają się zwyczajnymi ludźmi, znającymi i przejmującymi się problemami zwykłego ,szarego człowieka. A to wszystko ,, by później im żyło się lepiej.''

 • rok temu | ocena +5 / -5

  zzz

  Po ruszyć z akcją łamania długopisów???

 • rok temu | ocena +18 / -17

  OKO

  Jeżeli jeszcze po słowach Pana Dudy ktoś zamierza na niego głosować to szczerze mu współczuję!!!

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Ludia

   Tylko Duda Prezydentem RP. Żaden fircyk Biedron ani żaden Trzaskowski wychowany przez matkę TW.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Glupich nie sieją

   Oczywiście, że tak, będę głosować na PAD, a twoje współczucie wiesz gdzie mam. .........?

   • rok temu | ocena +5 / -5

    200mln na respiratory od handlarza bronią

    Takich jak ty sieją.

 • rok temu | ocena +23 / -23

  Polak

  Proces naprawy państwa rozpocznie się dopiero po odsunięciu PiS od władzy. Póki co obserwujemy proces rozkładu państwa.

  • rok temu | ocena +4 / -4

   Ala

   Rozkłada to ci się mózg!

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Obywatel

   Rozkład Państwa to się zacznie jak do władzy dojdzie ktoś taki jak pan Trzaskowski! Sprzedawcy Narodu Polskiego!

  • rok temu | ocena +15 / -15

   Jan

   ''polak'' ty śmierdzący żłobie Ardanowskiemu nie dorastasz nawet do ch..... . Na razie rozkładasz się TY !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • rok temu | ocena +19 / -19

  rolnikzly

  ma chłop tupet, polskie rolnictwo już przestało istnieć za ekipy PISu a on się lansuje. Co z tuczem nakładczym i glifosatem w żywności?

 • rok temu | ocena +14 / -14

  Rt

  LUDZIE zamiast pieprzyć tu dyrdymały idźcie na WYBORY i ZAGŁOSUJCIE.

 • rok temu | ocena +27 / -27

  Ww

  Wszyscy się pytają czemu nie głosować na Trzaskowskiego , bo nawet nie umie rządzić Warszawą a co dopiero całym państwem!

  • rok temu | ocena +14 / -14

   alik

   wszyscy? a mnie pytają czemu na Anżeja, podnóżek prezesika z Nowogrodzkiej

   • rok temu | ocena +6 / -6

    Bogumił

    Prezesik to wielki patriota i polityk na miarę Churchilla a Prezydent Duda to drugi po tragicznie zmarłym Prezydencie Kaczyńskim od 30 lat prezydent za ktorego nie muszę się wstydzić. Wałęsa cymbal i sprzedawczyk, Kwasniewski pijak i figo fago ktory zaimponował nieukom bo znal angielski jako tako a Komorowski to żenada absolutna, bigos, łażen... Rozwiń

  • rok temu | ocena +16 / -16

   cherubinek

   Warszawą ewidentnie rządzi Rabiej,a ten przerażony laluś tylko zatwierdza.Pewnie nie wie nawet co podpisuje.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   WOS

   Prezydent nie rządzi. Premier z Radą Ministrów, czyli rząd, rządzi.

   • rok temu | ocena +1 / -1

    alik

    lekcja dla ciemnego luda!!!

   • rok temu | ocena +22 / -22

    Anty idiota

    To po co wybierać Czaskoskiego? Żeby pilnował zz Rabiejem żyrandola?

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Xx

   Duduś z Sasinem organizował wyborczą wycieczkę Leszka, z wiadomym skutkiem. Terrain ahead! Pull up! Polska jak tupolew - na kursie i na ścieżce. Może teraz zadasz sobie pytanie jak taki ktoś mógł zostać prezydentem.

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Alik

  WY PAD 2020!

 • rok temu | ocena +18 / -18

  ???

  Prezydent Jacek Boczkaja ma rację. Trzeba głosować na Trzaskowskiego.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   zzz

   Też nie lubię tego boczkai ale w tym przypadku się zgadzam każdy inni tylko nie duda

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Cha cha!

    Proponuję Tanajno

  • rok temu | ocena +15 / -15

   muzy kant

   Boczkaja, to niech zajmie się wystającymi, albo zapadającymi się w jezdniach Kutna studzienkami.

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Tyle.

   Nikt mi nie będzie mówić na kogo mam głosować( mam swój rozum), a wy głosujta sobie jak mówi Boczkaja.

 • rok temu | ocena +15 / -15

  Polak - katolik

  A kutnowski NACZELNY DRWAL dlaczego nie przyszedł na spotkanie? Jak wycina wszystkie drzewa w mieście to pewnie szykuje jakieś uprawy, więc mógłby pogadać z ministrem rolnictwa co nowego posiać lub posadzić.

  • rok temu | ocena +14 / -14

   !!!!!!

   Jak Szyszko wycinał Puszczę Białowieską to Ci pasowało.

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Tylko pytam

    A ta puszcza jeszcze jest, czy ją już całkiem kornik zjadł?

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Krzysztof

  Chodził po tym targowisku jak za karę. Ten jego wyraz twarzy...lepiej pozostawię bez komentarza

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Taa

   Jak widziałeś jego wyraz twarzy skoro chodził w maseczce?

 • rok temu | ocena +24 / -24

  Xyz

  Jak mamy się ze sobą porozumieć i normalnie gadać jak nie szanujemy ojczyzny... No sorry, ale nie powinno być tak żeby Człowiek Polskojęzyczny (niestety ale nie można takiego człowieka nazwać Polakiem) obrażał Polaka za to że nie głosuje na Trzaskowskiego lub na innego kandydata, a na pana A. Dudę. To się nazywa dyskryminacja powiązana z ideologią ... Rozwiń

 • rok temu | ocena +32 / -32

  cherubinek

  Najbardziej psucie polskiego państwa obiecuje Trzaskowski.Po co Polska,jak są Niemc. Można tak w skrócie przedstawić jego program. Partia w barwach której startuje,programu nigdy nie miała. Wg.słów Schetyny,program był ,ale nie potrafili go znależć. Przysłużyli się do reaktywowania partii komunistycznych,a starych aparatczyk&oa... Rozwiń

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Lola

   nie pier ol kolo, idź lepiej poszukać respiratorow szumowskiego.... może w szafie???

  • rok temu | ocena +16 / -16

   Serafinek

   Jest jeszcze Kosiniak-Kamysz i Hołownia - bardzo dobrzy kandydaci!

   • rok temu | ocena +6 / -6

    rowerasta

    Masz jeszcze heteronienormatywnego.

  • rok temu | ocena +28 / -28

   Szacun

   Dokładnie, dzięki za ten komentarz.Oczywiście głosuję na Dude.

 • rok temu | ocena +31 / -31

  Obywatel

  Najbliższe wybory mogą zdecydować, czy proces psucia państwa zostanie zatrzymany!

  • rok temu | ocena +8 / -8

   Plagiat

   Przestawiłes jeden wyraz, tak jak Trzaskoski w haśle Kaczyńskiego.

   • rok temu | ocena +8 / -8

    Obywatel

    Nie plagiat - punkt widzenia.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  Gg

  Trzaskowski na prezydenta

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Hih

   Płynie, płynie na fali kałminacyjnej z oczyszczalni ,,Czajka" :-))))))))

 • rok temu | ocena +41 / -41

  Grzegorz z Kutna

  Fajnie mówi minister Ardanowski, to fakt że na polskiej wsi nie było tak dobrze jak dziś. Popieram go i jego program. Dobrze, że suszowe już zaczynają wypłacać, to tylko w Polsce obowiązuje. DUDA TO MÓJ KANDYDAT.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   !!!!

   Grzegorzu z Kutna, Kuto to nie wieś !!!! To z Kutna czy spod Kutna :):):)

  • rok temu | ocena +6 / -6

   Ziggy Stardust

   Jak Ci tak dobrze na tej wsi, to jak rozumiem, za kwartał czy pół roku, nie będziesz znowu łapy wyciągał po kasę, bo susza, bo gradobicie, bo koklusz czy co innego Ci nie pykło. Ogarniesz sytuację we własnym zakresie, ewentualnie kasę z własnej kiesy da Ci Ardanowski czy inny Duda.

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Grot

  Jest alternatywa, trzeba skończyć z ustawką z 2005r. PiS z PO, dogadali się,że na zmianę będą rządzić Polska. i głosować na kandydatów spoza PiS i PO. Największe szanse na zwycięstwo w II turze ma Hołownia i Kosiniak-Kamysz. Dlatego w pierwszej turze trzeba głosować na któregoś z nich. Ci dwaj dają gwarancję, że Polską nie będzie rząd... Rozwiń

  • rok temu | ocena +13 / -13

   I tyle.

   To ludzie zdecydują.

 • rok temu | ocena +24 / -24

  Ww

  Peowcy już byli i do 70tki pracować kazali,

  • rok temu | ocena +3 / -3

   ada,

   ale godną emeryture dali, a teraz zaledwie minimalną, doczekasz to sie przekonasz

  • rok temu | ocena +18 / -18

   Patriota

   A co kołtunie pisowski dla Polski nie chce Ci się pracować.

   • rok temu | ocena +7 / -7

    Donałd

    Tak jak "owczarek niemiecki" chciałby być Królem Europy w Brukseli

 • rok temu | ocena +44 / -44

  Kutnowiak

  Dobrze KCI napisało, obiektywnie. Duda ma mój głos. Najlepszy kandydat na prezydenta spośród wszystkich kandydatów.

  • rok temu | ocena +31 / -31

   Polak

   Pacynka prezesa z Żoliborza nie jest prezydentem i nigdy nie będzie.

   • rok temu | ocena +23 / -23

    Pa.

    Musisz się uzbroić w cierpliwość na jeszcze 5 lat.

 • rok temu | ocena +43 / -43

  Jurek

  Cała hołota PiSowwska z Kutna + kłamczuch który zaniedbał stadninę w Janowie .Skoro stadnina tak dobrze przedzie to czemu przestały się konie sprzedawać na licytacjach , Przyjechałes wsparciee Andrzejkowe załatwić? Taki ch..uj. Będę głosował na każdego kto z tym popychadłem Kaczora spotka się w 2 turze

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Zofia

   TyPOwy inteligent z ciebie. żenada. Żadnych argumentów tylko wylewanie steku bzdur i epitetow. Taki to reprezentant wyborców oPOzycji. Zwykły cham.

 • rok temu | ocena +25 / -25

  Ww

  Tak tygodnik republika napisał fajny artykuł o matce Trzaskowskiego,byla agentem SB.

  • rok temu | ocena +16 / -16

   ŁżePiS

   Znamy te lajdackie kłamliwe newsy różnego typu gadzinowek.

  • rok temu | ocena +37 / -37

   oki

   ...a córka lk miała już dwóch mężów , teraz ma trzeciego bedąc w pierwszym małżeństwie urodziła dziecko kochanka który został jej drugim mężem teraz oskarżony o wyłudzenia itd, itp. prawdziwa przykładna Polska Katolicka Miłująca Tradycję Kobieta...

   • rok temu | ocena +7 / -7

    Dode Bila

    Rapiej piłuje w kakao Czaskoskiego i ma męża. Co z tego wynika?

   • rok temu | ocena +21 / -21

    I co z tego?

    No i co z tego? Ja też mam drugiego męża? Chcesz mnie za to ukamienować?

  • rok temu | ocena +25 / -25

   observer

   A kom był ojciec braci Kaczyńskich? Czy dzieci odpowiadają za czyny swoich rodziców? Chyba tylko w PIS

   • rok temu | ocena +8 / -8

    tak jest

    Jeśli to prawda - powtarzam: JEŚLI TO PRAWDA- to jednak jest ciekawa informacja. Sam kandydat mówi o pradziadku, dziadku, ojcu- czyli sam zaprasza nas do zapoznania się z jego rodziną. To niech się chwali wszystkim członkami tego stadła.

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Paweł S.

  Proszę przeczytać co na temat matki Rafała Trzaskowskiego napisał tygodnik REPUBLIKA.M O O C N E.

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Ala

   Byla TW. Donosila.

  • rok temu | ocena +22 / -22

   zzz

   Co ty chłopie cytujesz tygodnik Republika? Kto uwierzy w te rewelacje wyciągnięte na użytek kampanii prezydenckiej, gdy słupki poparcia dla dudy systematycznie spadają

   • rok temu | ocena +10 / -10

    Taka prawda.

    To może poczytaj " Przyjaciółkę", lub " gazete wyborczą". Tam sama prawda.aż się ulewa.

  • rok temu | ocena +23 / -23

   Roman

   Nie czytam takiego szmatlawca jak republika !

   • rok temu | ocena +7 / -7

    polonistka

    Nie potrafisz pisać po polsku (szmatlawca), to jak możesz czytać?

 • rok temu | ocena +26 / -26

  Irena

  Nikt Nam tyle nie Da co P I S .Trzeba być wdzięcznym i podziękować w w y b o r a c h.

 • rok temu | ocena +23 / -23

  0ptyk

  Dawno takiego wycia komuchów nie było sychać :) Coś pięknego :)

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Xxxx

   A kto zaczął wyć PO stracie koryta i nie wyprzedaje Polski sąsiadom Pmietamy lewKo to Komuchy też ich pamiętamy przy PZPR

   • rok temu | ocena +8 / -8

    Yyyy

    Tak pamiętamy, zwłaszcza Piotrowicza czy Jasinskiego

   • rok temu | ocena +10 / -10

    Op

    Lepuej ROZDAĆ rodzinie?Np.Radia Maryja,

  • rok temu | ocena +41 / -41

   Michał

   Tak się składa że komuchów najwięcej jest w PiS !

   • rok temu | ocena +8 / -8

    Glupich nie sieją

    Jeszcze ciebie brakuje.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  cherubinek

  Ciekawe dlaczego nikt z Urzędu Miasta nie pofatygowal się na spotkanie z ministrem?mam na myśli prezydentów.Lataliście klepać po **** Biedronia,całować po rękach Zandberga,czy na kolanach przed stetryczałą Kidawą?Baliście się,że skrytykuje wasze nieudolne dzialania?Ochrzani za zieleń w mieście?Pan minister Ardamowski widać,że chłop z jajami.... Rozwiń

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Oko

   Wzor cnót normalnie....ogarnij się człowieku!Nadmierne korzysci w tej chwili to mają przedstawiciele rządu z ministrem od swietej Teresy

  • rok temu | ocena +30 / -30

   Czesław

   Prezydent nie jest od tego żeby byle łajze , która przyjedzie do Kutna witać !

   • rok temu | ocena +17 / -17

    Tyle w temacie

    Noooooo, konstytucyjny prezydent to dla ciebie łajza? Gruuuubooooo. Ale to typowe dla tych co skowyczą o tym, ze PiS dzieli. Taką pogardę prezentują tylko wyborcy jednej opcji.

 • rok temu | ocena +31 / -31

  Sceptyk Strzegocin

  PiS z Kosciolem Kat. oraz Rydzykiem tworzą ideologię opartą na dziecinnym upraszczaniu świata, podobnie jak czynią to systemy takie jak nazizm, hitleryzm, mafia czerwona w Korei Pln. Bardzo niebezpieczne dzielenie swiata na Naszych i Obcych jest wojno-twórcze i sekciarsko hejterskie. Przyszłość PiS i KK to polityczny niebyt tego intelektual... Rozwiń

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Cyc

   No tak Putin i Merkel komuchom zlasowala mózg s co zapomnieli jak jezdzili PO kościołach i z palcami w górze stali w kościele i co spiewali nawet nawet Zdrajcy jak się okazało Kwaśniewski i Tusk ślub kościelny wzięli a teraz co Polacy poznali się na zdrajcach oszustach zdrajcach klamcach i co ryczą bo nie mają co dać sąsiad o Putin i ... Rozwiń

   • rok temu | ocena +3 / -3

    Anżej D.

    Oj joj...ale się ulało. Pisz po polsku. Tego słowotoku bez ładu i składu nie sposób zrozumieć. Powolutku, nie spiesz się, napisz co masz na myśli, użyj kilku przecinków, może kilku kropek. To nie jest zbyt trudne, poradzisz sobie.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Michał

   Nie używaj tak trudnych słów jak : infantylnego , infantylizmu . Taki Walczewski może nie znać ich znaczenia :-)

 • rok temu | ocena +28 / -28

  Ds

  PiS zamiast rządzić niszczy skąd ta nienawiść zamiast szanować to co inni wybudowali to się to burzy.

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Tyle.

   Nienawiść to szerzą komuniści i lewactwo.

 • rok temu | ocena +40 / -40

  Michał

  Kwalifikacje zawodowe polityków PIS: Marek Jędrzejczak - ślusarz jeszcze do nie dawna pracujący w zakładach "EMIT " w Żychlinie człowiek po zawodówce !!! Tomasz Walczewski - wykształcenie zawodowe - murarz . Tak dla jasności nie mam nic przeciwko ludziom z zawodowym wykształceniem - fachowcy są bardzo potrzebni ale od rządz... Rozwiń

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Spółka srebrna

  Na truskawki

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Kutnianin

  Rzymkowsui to taka zdradziecka i sprzedajna kur.wa ! Człowieku bez wstydu nie mów że jesteś z Kutna nie rób nam wstydu !

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Do zobaczenia na wyborach

  Do młodego pokolenia to tak jak by wam zabrać Internet komputery i smartphone i kazać oglądać wiadomości obowiązkowo a filmy tylko o partii Kaczyńskiego do tego godzina policyjną i totalną inwigilacja przez 24 H na dobę Duda straszy ludzi starszych smrodem i cykorem i KRZYCZY nie warzone co NAJWARZNIEJSZE ŻEBY BYŁO GŁOŚNO .DO LUDZ MŁODYCH ZAGŁOSU... Rozwiń

 • rok temu | ocena +20 / -20

  Look-out

  Ewa Rzymkowska jest tak brzydka i aseksualna jako kobieta że nawet ma jej nie pomaga ! A to swoje prawnicze wykształcenie to razem z Rzymkowskim , chyba zdobyła w Akademii Pana Kleksa . To jest żenujące jak bardzo młodzi wykształceni ludzi są w stanie zrobić z siebie idiotów w zamian za korzyści materialne .

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Tyle.

   Nawet nie wiadomo jak nazwać odnoszenie się do czyjegoś wyglądu, czy urody ( szczyt chamstwa, to za mało) Ciekawe jak ty wygladasz? Prawdziwe piękno nosimy w sobie, takie właśnie jak Pani Ewa.

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Skakanka anka

   Nie ma to jak leczyć własne kompleksy obrzucając kogoś błotem. Wrzuć swoją fotkę i dyplom to ocenimy heheh

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Jan

   Może pochwalisz się swoją facjatą?

  • rok temu | ocena +18 / -18

   DUDA STOP

   Szkoda że firmuje swoim nazwiskiem partię ludzi takich jak Kurski PREZYDENT który mówi o smrodzie i cykorze WSTYD MI ZA TAKIEGO PREZYDENTA który podpisuje ustawy niszczące porządek i konstytucję

   • rok temu | ocena +9 / -9

    Tyle.

    O jakim porządku piszesz? Wielki czas uporządkować to bagno po komuszym systemie i jego pozostalosciach, właśnie to robi PIS, ale kłody są przeogromne bo wszędzie na urzędach siedzi to wszarstwo, które jest gotowe doprowadzić do upadku Państwo dla własnych korzyści. Mam jednak nadzieję, że ludzie mądrych, uczciwych, dobrej woli i kochających... Rozwiń

   • rok temu | ocena +19 / -19

    OoO

    Władza przeminie, smród pozostanie.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  Look-out

  To jest ten minister który doprowadził do całkowitej zapaści hodowle koni arabskich np w Janowie Podlaskim zwalniając kompetentnych ludzi a zatrudniając na ich miejsce nie ludzi bez kwalifikacji ale z pis ! To samo pis robi z Polską !

  • rok temu | ocena +5 / -5

   A dali ty....

   Kompetentnych tzn.koniecznie komuchow , lub postkomuchow, ?bo tylko im się wszystko należy i na wszystkim się znają

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Look closer

   Ale uni kradli i Polskę rozsprzedali a dobry prezydent Duda daje pieniążki na bombelki i da 500 złotych na wakacje, kupił też najlepsze maseczki od instruktora narciarskiego i niewidzialne respiratory od handlarza bronią. Ja i wszystkie Karyny będziemy na niego głosować.

 • rok temu | ocena +24 / -24

  Pisdolec

  Ku....wa normalnie PRL BIS. najśmieszniejsze jest to,ze ci młodsi nawet nie wiedzą jakich z siebie baranów robią....no chyba ze to tak teraz wygląda. Tak towarzyszu ministrze jak to dobrze ze władza centralna pochyla sie swym calym majestatem nad tak wazna kwestią jaka jest handel.... Polska Kronika Filmowa czytal ...

 • rok temu | ocena +14 / -14

  cherubinek

  Ciekawe dlaczego nikt z Urzędu Miasta nie pofatygowal się na spotkanie z ministrem?mam na myśli prezydentów.Lataliście klepać po **** Biedronia,całować po rękach Zandberga,czy na kolanach przed stetryczałą Kidawą?Baliście się,że skrytykuje wasze nieudolne dzialania?Ochrzani za zieleń w mieście?Pan minister Ardamowski widać,że chłop z jajami.... Rozwiń

  • rok temu | ocena +15 / -15

   SZOK

   Ty się lepiej zastanów chcesz głosować na propagandę Kurskiego ?TVP przecież tam się produkuje wodę do mózgu

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Iko

   Moze dlatego ze to nie bylo spotkanie z ministrem tylko z marnym politycznym agitatotorem pisu?

   • rok temu | ocena +12 / -12

    Look closer

    Do dzbana nie trafia, że władze miasta nie tracą czasu na spotkania czytelników jakiejś niszowej gazetki. Nawet gdy organizuje wiec wyborczy i zaprasza członka rządu. Ten dzban nie może pojąc, że mister jest w pracy i to on jest dla ludzi a nie odwrotnie. Taka mentalność parobka.

 • rok temu | ocena +14 / -14

  Grot

  Funkcjonariusze PiS usiłują to robić Dudzie kampanię i to w tak natrętny i infantylny sposób. Zmiana nicka nie wystarczy jeszcze trzeba zmieniać IP komputera a nie pisać z tego samego adresu. Nie obrażajcie inteligencji wyborców. Duda to najgorszy prezydent w historii Polski. Wiem, że prezes zarządził i musicie wspierać Dudę, część z... Rozwiń

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Ehhh

   A po czym wnosisz, że ludzie piszą z tego samego IP? Przecież jest rodo i do takich danych dostęp na tylko portal

 • rok temu | ocena +18 / -18

  HZ

  Pan Ministerer Ardanowski krytykował władze naszego miasta, czy Pan Ardanowski jadąc do Kutna autostradą A2/A1 (wybudowanymi defacto przed 2015 rokiem) widział naszą strefę przemysłową gdzie wybudowana od podstaw kilkanaście zakładów zatrudniających kilka tysięcy ludzi dzięki Panu Prezydentowi Burzyńskiemu i jego współpracownikom, jeż... Rozwiń

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Obiektywnie mowiac

   Szczególnie wyróżnia się jeden zakład , ściśle związany z rolnictwem! Jego właściciel musiał wpłacić wysoka kaucję (ok 10milionow) aby wyjść z aresztu! A ilu ludzi jeszcze siedzi? A w jakich warunkach tam ludzie pracują.

 • rok temu | ocena +21 / -21

  konfederacja

  Mam już dość nie zliczonej ilość afer dojnej zmiany, mam dość wtrącania kościoła do polityki, mam dość robienia z Polski kraju wyznaniowego, mam dość robienia z Polski państwa pis, mam dość łamania konstytucji i praworządności, mam dość upolityczniania sądów, mam dość rozdawnictwa, mam dość zadłużania polski na dziesiątki lat, mam dość szczu... Rozwiń

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Głos w Twim domu

   Nic prostrzego. Zobaczyć Anżeja z Agatką na walizach robiących wyPAD - bezcenne.

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Obywatel

  Pan Minister super Gość. Odpowiednia osoba na tym stanowisku.

 • rok temu | ocena +27 / -27

  Nie oglądam TVPis

  Stadninę w Janowie już naprawiłeś

 • rok temu | ocena +26 / -26

  konfederacja

  W Amerykańskim TVN pokazują,jak biskup w swoim kazaniu do niewolników, porównuje morawieckiego i szumowskiego do dwóch ewangelistów, normalnie masakra w jakim kraju my żyjemy. W TVPIS MILCZENIE .

 • rok temu | ocena +23 / -23

  Kot wodza

  Trolli więcej niż ludzi na spotkaniu - był tam ktoś normalny czy tylko aktyw pisowski

 • rok temu | ocena +23 / -23

  gienek

  Głosować powinni ludzie zdrowi umysłowo, zaświadczeniem od lekarza, z przeprowadzonym testem na inteligencję. Mamy taki rząd i prezydenta, jacy ludzie na nich głosują.

 • rok temu | ocena +38 / -38

  tyle

  Brawo PIS,obronimy Polskę,bo targowica gdyby przejęła władzę to teraz sprzedałaby ją w całości,nie rozdrabniając się.

  • rok temu | ocena +8 / -8

   PiSowska Targowica

   Właśnie rządzi Targowica czyli zaprzańcy łamiący Konstytucje!

   • rok temu | ocena +15 / -15

    Wypisz, wymaluj.

    Wiesz czym była targowica?to ludzie, którzy dla władzy doprowadzili do rozbiorów Polski, tak jak obecna opozycja , tylko że wtedy główną rolę odegrała caryca Katarzyna, a dzisiaj kanclerz Makrela.Dnoszenie, sakarżenie, szpiclowanie, nienawiść do własnej ojczyzny i rozsprzedawanie jej, to tylko niektóre wasze cechy.

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Qtno

   Poczytaj dzbanie o roli kościoła w konfederacji targowickiej. Gdybyś posiadał elementarna wiedzę, to nie używał być słów, których znaczenia nie znasz. "tyle" właśnie masz do powiedzenia.

   • rok temu | ocena +16 / -16

    Tyle.

    Powtarzam, sprzedaliby w całości.

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Taka prawda.

  Poczytajcie sobie komentarze zwolenników i przeciwników obecnej władzy, poziom tych drugich jest po prostu żenujący, tylko obrażanie i wyzwiska, zero argumentów.

 • rok temu | ocena +19 / -19

  Kocham swoj kraj.

  Bardzo dobry minister " z jajami" i normalny.Głosuję na Was, głosuję na PAD, lepszej ekipy nie było.

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Jarka

   To prawda takiej klity ekipy to nie bylo.Jaja tez poszly w górę przez te ostatnie 5 lat jak wszystko o 80% .twoj Spad nie ma szans

  • rok temu | ocena +14 / -14

   HF

   Dokładnie. I na horyzoncie nie ma żadnej lepszej alternatywy

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Grot

    Jest alternatywa, trzeba skończyć z ustawką z 2005r. PiS z PO, dogadali się,że na zmianę będą rządzić Polska. i głosować na kandydatów spoza PiS i PO. Największe szanse na zwycięstwo w II turze ma Hołownia i Kosiniak-Kamysz. Dlatego w pierwszej turze trzeba głosować na któregoś z nich. Ci dwaj dają gwarancję, że Polską nie będzie rząd... Rozwiń

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Sok z buraka

  Wyznacznikiem tego jak intelektualnie rozwinięte jest społeczeństwo wyznacza się przez jego stosunek do zwierząt. Jaki jest tego, którego widzimy na zdjęciu wszyscy wiemy.

  • rok temu | ocena +14 / -14

   Tyle.

   Podejście do człowieka, również jest wyznacznikiem.

   • rok temu | ocena +1 / -1

    Logika

    A człowiek kim jest jak nie zwierzęciem?

 • rok temu | ocena +20 / -20

  konfederacja

  Czytając niektóre komentarze- to jak bym oglądał SZCZUJNIE tvpis, zwaną dla niepoznaki publiczną. Są też inne stacje utrzymywane za pieniądze prywatne, ale tvpis jest za pieniądze wszystkich polaków.Betony czepiają się AMERYKAŃKIEJ stacji tvn, ale TVN pokazuje to, czego NIE POKAZUJE tvpis.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   Kamieni kupa...

   Betony peowskie by chciały, żeby wszystkie media trąbily to samo?przecież tak już mieliście. Ale właśnie w tym rzecz, że mieliście jeden przekaz i wiedzieliscie jak myśleć, teraz się gubicie, ha, ha, ha.

   • rok temu | ocena +12 / -12

    Rene

    Dobrze, że Ty się nie gubisz - tow. Holecka powiedziała co masz myśleć. Mówiła coś o 1,2 tys. respiratorów za 200 mln zł?

 • rok temu | ocena +15 / -15

  Dziwne

  "Całe dorosłe życie jestem związany z samorządem i nigdy w historii nie spotkałem się z tym..." Czy pan Kowalik nie ma 30 lat? Co to znaczy całe dorosłe życie? Studenci kończą studia w wieku 23/24 lat. Ile w tym czasie rządzi PiS? Coś mnie tutaj śmieszy, dziwi, zastanawia. Pozdrawiam z wyrazami szacunku.

 • rok temu | ocena +24 / -24

  Ok

  Poczytałem Sob ie tekst i muszę przyznać że to dobre jest. Ardanowski to spoko minister. Duda ma mój głos!

 • rok temu | ocena +19 / -19

  .....

  popychle Kaczora zebreły sie w Kutnie , kur.. jaki wstyd PiSuar kłamstwa oszustwa i okradanie wszystkich , medialny szum i parcie na szkło to metoda ludzi którzy nie maja nic lepszego do zaoferowania , nie masz koncepcji na życie zostań kurwą w PiS tak jak wszyscy poplecznicy i zachwyceni socjalem " idąc razem z tłumem nie zajdziesz dal... Rozwiń

  • rok temu | ocena +23 / -23

   cherubinek

   Te,inteligent.POproś kogoś o korektę Twoich wypocin,bo Ciebie chyba z ulgą z gimnazjum wypchnęli.

 • rok temu | ocena +32 / -32

  cherubinek

  Ciekawe dlaczego nikt z Urzędu Miasta nie pofatygowal się na spotkanie z ministrem?mam na myśli prezydentów.Lataliście klepać po dupie Biedronia,całować po rękach Zandberga,czy na kolanach przed stetryczałą Kidawą?Baliście się,że skrytykuje wasze nieudolne dzialania?Ochrzani za zieleń w mieście?Pan minister Ardamowski widać,że chłop z jajam... Rozwiń

 • rok temu | ocena +33 / -33

  Lubiana

  Zapraszamy na zrywanie truskawek a nie lansowac sie w Kutnie.A gdzie sa rolnicy bo chyba do nich przyjechał???Większość rolników jest przeciwna temu co sie dzieję teraz w rolnictwie i jak zostali oszukani więc szkoda czasu.Lubianka i na pole.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Kamil

  Zapraszamy Pana na targowisko w Żychlinie, gdzie wejście dla pieszych wchodzących na targowice jest zamknięte. I wszyscy wchodzący po zakupy i wjeżdzający handlować muszą poruszać się jedną bramą.

  • rok temu | ocena +15 / -15

   Grzesiek

   A burmistrz świata tam jakiś urzęduje? A może za mocno światowy jest i o furtce zapomniał?

  • rok temu | ocena +16 / -16

   Ben

   A co robią wasi radni urząd

 • rok temu | ocena +17 / -17

  Jesień.

  Niech się pochwalą kiedy wypłacali suszowe rolnikom niby w tamtym roku a tak prawdę mówiąc dopiero w kwietniu tego roku oszuści!!!!

  • rok temu | ocena +18 / -18

   Rolnik

   A może Tusk niech sie pochwali czy kiedykolwiek wypłacił rolnikom ubezpieczone to PZU wypłaci odszkodowania pinindzy nima i niebedzie

   • rok temu | ocena +13 / -13

    Bart

    Może rolusie nie zauważyłeś ale Twoi idole sprawuja władzę od 2015 r. Całe swoje nieudane życie tłumaczyć będziesz Tuskiem?

  • rok temu | ocena +11 / -11

   Xxxx

   Jesien to ty jesteś oszustem bo pracujesz dla komuchów to co tu jeszcze robisz pa pa wschód zachod

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Durtemik

   Przecież dbają o rolników i suszone i dopłaty już prawie zrównane z tymi w UE, i warzywniaku jak za PRL’u i borówka po 45 zł

   • rok temu | ocena +13 / -13

    Obiektywnie mowiac

    A ta borówka to z twojej łunii! Tak spryskana że z dwa miesiące może leżeć !

 • rok temu | ocena +13 / -13

  Anty

  Jeb ... dude a co to za człowiek jest wogole tylko słucham to samo w TVP dołem 500 plus i tylko tym się szczycom niczym więcej dla ludzi pracujących nie zrobili .

  • rok temu | ocena +13 / -13

   xxxxxxxx

   Jeb....ty się w łeb. Dosyp sobie cementu do niego bo ci się mózg lasuje!

  • rok temu | ocena +19 / -19

   Cyc

   To wypad z Polski niech cię utrzymują Niemcy i Ruskie co tu Brudzisz powietrze

  • rok temu | ocena +11 / -11

   ARTUR

   Niestety Ci którzy pracują to musza pracować , pracować pracować!!! I się cieszyć ze można pracować!!!! Dla siebie doją i fakt rzucili 500 złotych i tylko tyle ... tyle zrobili, a i maja wielkie plany i strategie/tylko trzeba na nie zapracować , fakt prezes portu Cpk to wypłatę ma ....żal żal i obłuda !!!!

   • rok temu | ocena +17 / -17

    Xxxx

    No to pochwal się ile okradli sprzedali zniszczyli Polskę i Polaków Pamiety a bajki i kłamstwa zostaw dla Merkel i Putinowi

   • rok temu | ocena +3 / -3

    Artem

    Nie ma prezes CPK wypłaty toż to skandal!!!!! Przecież planuje i organizuje zaczynajac od rady nadzorczej , fakt tam trochę mniejsze pieniądze ale inwestycja na lata wiec się zarobi !!!!

  • rok temu | ocena +17 / -17

   ?

   A uszczelnienie systemu VAT? Obniżenie wieku emerytalnego? Gazoport w Świnoujściu? Jest tego więcej. Poczytaj, warto

   • rok temu | ocena +10 / -10

    Renem

    Uszczelnili , chyba w TVP 1 a i jeszcze 3 miliardy z narkotyków , Morawiecki coś mowił o działkach

 • rok temu | ocena +16 / -16

  Polak

  Skandaliczne wypowiedzi Dudy który wyklucza z naszego społeczeństwa osoby homoseksualne dyskwalifikuje go nie tylko jako prezydenta. Nikt wykształcony wiedzący czym jest kultura na niego nie zagłosuje.

  • rok temu | ocena +7 / -7

   tyle

   Bobrze powiedział, podzielam to.

  • rok temu | ocena +17 / -17

   Obiektywnie mowiac

   A wykluczył cię? Nie słyszałam! To wy chcecie nas wykluczyć!

  • rok temu | ocena +9 / -9

   Ktoska

   A skąd wziąć homoseksualistów jak się obecni zestarzeją? Chyba z dwóch plemników ani z dwóch komórek jajowych to się nie da? Chyba że coś w tym temacie się zmieniło? Homo erectus, Australopitek, Neandertalczyk, Homo sapiens nie powstali z połączenia dwóch osobnikow tej samej płci. A określenie Homo w antrop... Rozwiń

  • rok temu | ocena +20 / -20

   cherubinek

   Widzę że masz problemy ze zrozumieniem.Osoby o odmiennej orientacji seksualnej były,są i będą.Prezydent neguje tych tęczowych, latających z gołymi tyłkami i w kagańcach po ulicach,którzy promują szkodliwą społecznie ideologię.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Melon

  Pan Kowalik jest bardzo głęboko zadowolony? Proszę o wyjaśnienie tej frazy? Może jest jakiś polonista/ tłumacz?

  • rok temu | ocena +3 / -3

   Xcdz

   No dogłębnie można by rzec. Dobrze nawilżył to po uszy Ministrowi w du.pę wszedł.

 • rok temu | ocena +5 / -5

  Narodowuec

  Dzień dobry, ale mu usiadł orzeł na głowie !!! Toż to Król, No na razie namiestnik !!!! ????

 • rok temu | ocena +13 / -13

  xxx

  PISIORSKIE KUTNO SPRZEDA SIĘ NIE TYLKO ZA 500 ALE NAWET NIE MAJĄ SWOJEGO HONORU ABY TYLKO KASA, KASA , KASA !

  • rok temu | ocena +13 / -13

   Xxxx

   Komuchy rozsprzedaly cale Kutno i myślą że Polacy będą ślepców zawsze udawać Precz z komichami Polska dla Polaków a nie dla Rosji i Niemiec

   • rok temu | ocena +0 / -0

    Jareczek Mareczek

    Polska jeszcze dla Ukraińców i innych , których światły RzĄd sprowadził do Polski! Najpierw sprawdźcie-a później krzyczcie!!!!

   • rok temu | ocena +8 / -8

    Bart

    Jak to precz z komuchami? A pan Jasiński - członek PZPR, minister w rzadzie Kaczyńskiego - też precz? A pan Kryże - którego tatuś skazał Pileckiego, sędzia skazujący opozycjonistów, sekretarz stanu w rzadzie Kaczyńskiego - też precz? A pan Piotrowicz - prokurator stanu wojennego, członek egzekutywy - mianowany na sędziego SN przez pRe... Rozwiń

 • rok temu | ocena +4 / -4

  ?

  Widzę że KCI ostro wspiera. Co się z wami dzieje ludzie?

 • rok temu | ocena +24 / -24

  Oczywistość

  A na kogo niby głosować jak nie na Dudę? Trzaskowski, Kosiniak? To już było i wszyscy pamiętają jakie to były czasy. Już dosyć

  • rok temu | ocena +1 / -1

   Walter

   A Duda to nie był? Wg twojej logiki to trzeba głosować Szymona Hołownię lub Bosaka oni nie byli albo Żółtaka?

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Bart

   Oczywiście zapomniałeś że popychle Kaczyńskiego też już było. Wszyscy widzą jakie to czasy. Dość.

   • rok temu | ocena +15 / -15

    Cyc

    A POpychadlo Putina i Merkel już było i się skończyło polska dla Polaków

   • rok temu | ocena +23 / -23

    Obiektywnie

    A kiedy niby w Polsce było lepiej niż teraz? Podpowiem, nie było.

   • rok temu | ocena +18 / -18

    Grzesiek

    A kiedy Ci Bart było najlepiej, za Niemca czy za szoguna?

 • rok temu | ocena +15 / -15

  Won!

  Ten dziad nie nadaje się nawet do zbierania truskawek..

 • rok temu | ocena +18 / -18

  Ręce opadają

  Mam wrażenie jakbym czytała Trybunę Ludu ...choć nawet komuniści nie posuwali się do takiej demagogii i kłamstw...aż się na wymioty zbiera...

 • rok temu | ocena +31 / -31

  MDR

  Super minister. Strach myśleć co byłoby z Polską i Polakami gdyby Duda przegrał. Ma mój głos

  • rok temu | ocena +6 / -6

   Bart

   Dowiesz się wkrótce.

   • rok temu | ocena +8 / -8

    Pirat

    Lepiej nie. Dla nas wszystkich lepiej, żebyśmy nie dowiedzieli się, co by było gdyby nie rządził prezent Andrzej Duda. Dla kilku- kilkunastu procent społeczeństwa zacząłby się okres powtórnej prosperity, reszcie pozostałby szczaw i mirabelki ewentualnie wyjazd za granicę, bo w Niemczech nie ma kto zbierać szparagów.

 • rok temu | ocena +29 / -29

  Kutnowiak

  Ciekawy materiał, dawno takiego w KCI nie czytałem. Andrzej Duda ma mój głos! Dziękuję KCI.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  obowiązak zasłanianai ust i nosa

  Rzymkowski, wystaje ci nos!

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Xxxx

   Ale zazdrosniki nic nie posiadaja tylko służą Putinowi i Merkel i wszystkiego zazdroszczą stanowiska wiedzy nawet nosa ale z nosem w czasce też można służyć komunistom

   • rok temu | ocena +1 / -1

    WAZA???

    Tobie to się chyba ten Putin z tą Merkel po nocach śnią. Bardzo niezdrowa fiksacja na ich punkcie. Bierzesz regularnie przepisane leki?