Reklama

Reklama

Ministerstwo Edukacji wprowadzi nowe lekcje w szkołach. Zobacz jakie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/pixabay

Ministerstwo Edukacji wprowadzi nowe lekcje w szkołach. Zobacz jakie  - Zdjęcie główne

Ministerstwo Edukacji wprowadzi nowe lekcje w szkołach | foto poglądowe/pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najbliższy rok szkolny zapowiada się trochę inaczej niż poprzedni. Nie dość, że planowany jest całkowity powrót do nauki stacjonarnej, to szykują się także zmiany w programie nauczania. Ministerstwo Edukacji i Nauki planuje wprowadzenie nowych lekcji.

Reklama

- Planujemy, że od 1 września 2021 roku ruszą lekcje o zdrowiu w ramach godzin wychowawczych. Pandemia uniemożliwiła wprowadzenie ich rok temu - powiedział w czwartek w czasie posiedzenia Komisji Zdrowia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski.

Komisja Zdrowia zajęła się wczoraj sprawozdaniem za 2020 rok dotyczącym realizacji zadań ujętych w Narodowej Strategii Onkologicznej. Zawiera ona pięć kluczowych obszarów. Są to kolejno inwestycje w kadry medyczne, w edukację, w pacjenta, w naukę i innowacje oraz w system opieki onkologicznej. Wprowadzenie lekcji o zdrowiu to oczywiście plan dotyczący obszaru edukacji. 

Wiceminister zaznaczył, że nowa lekcja jest niezwykle potrzebna. Dodał też, że jeszcze w czasie konsultacji strategii, resort zdrowia mocno naciskał na ministerstwo edukacji, by takie zajęcia wprowadzić, jednak "z powodu pandemii i ogromnego zamieszania w procesach kształcenia nie udało nam się tego zadania zrealizować". 

Materiały edukacyjne dla klas 1-3 zostały już przygotowane, natomiast opracowanie kolejnych materiałów dla klas 4-8 trwa teraz. Można zatem wywnioskować, że lekcja o zdrowiu to nie tylko pomysł, a raczej pewna decyzja, która zostanie jak najszybciej wprowadzona. 

- Planujemy, żeby te lekcje ruszyły od września 2021 roku, od tego roku szkolnego – podkreślił Gadomski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE