Reklama

Reklama

Wyniki matur w Kutnie. Sprawdź, które szkoły poradziły sobie najlepiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wyniki matur w Kutnie. Sprawdź, które szkoły poradziły sobie najlepiej - Zdjęcie główne

Wyniki matur w Kutnie. Sprawdź, które szkoły poradziły sobie najlepiej, a które znacznie gorzej | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała wyniki tegorocznych matur dla wszystkich szkół w województwie. Oczywiście znalazły się wśród nich te kutnowskie. Zobaczcie, które z nich wypadły najlepiej, a którym poszło gorzej.

Reklama

Kilka dni temu informowaliśmy o średnich wynikach uzdawalności na tegorocznej maturze w powiecie kutnowskim. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Na początku przypomnijmy, że w województwie łódzkim zdawalność wyniosła 72,8%, na egzamin poprawkowy może liczyć nieco ponad 18%, a na poprawę w przyszłym roku 9,2%. Jak na tym tle prezentują się kutnowskie szkoły?

Kto wypadł najlepiej?

Pod uwagę bierzemy ogólną zdawalność oraz wyniki z trzech przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: z języka polskiego, matematyki i angielskiego.

Stuprocentową zdawalnością może się pochwalić w tym roku tylko Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi. Nieco mniej, bo 97% absolwentów zdało maturę w „Dąbrowszczaku”. Na trzecim miejscu uplasowało się III Liceum Ogólnokształcące w „Staszicu” – tam zdawalność wyniosła 86%. Technikum w „Staszicu” ma 71% zdawalności, „Grabski” i „Kasprowicz” razem po 66%, PUL 59%, a na końcu stawki znajduje się technikum zawodowe im. dr. Antoniego Troczewskiego z zaledwie 33% zdawalnością. 

Jak wyglądają szczegółowe wyniki w kutnowskich szkołach?

1. Akademickie Liceum Ogólokształcące osiągnęło w tym roku najwyższą zdawalność. Język polski zaliczyli tam wszyscy absolwenci, a średni wynik wyniósł 77%. Podobnie sytuacja wygląda z angielskim i matematyką – zaliczyli wszyscy, język obcy średnio na 95%, a matematykę na 80%.

2. Drugi w stawcie „Dąbrowszczak” w statystykach wypada podobnie. Angielski i matematykę zdali wszyscy abiturienci – odpowiednio na 94% i 79%. Nie wszyscy poradzili sobie jednak z językiem polskim. Zdało go 97% osób, średnio na 60%.

3. III LO im. Stanisława Staszica może pochwalić się 98% zdawalnością języka polskiego, angielski zaliczyło 95% zdających, a matematykę 91. Średnie wyniki to odpowiednio 57%, 77% i 64%. 

4. Technikum w „Staszicu” znalazło się na czwartym miejscu. Tam język polski zdało 94% absolwentów, angielski 89%, natomiast z królową nauk poradziło sobie 78% zdających. Średnie wyniki oscylowały mniej więcej wokół połowy możliwych do zdobycia punktów. Język polski – 50%, angielski – 66% oraz matematyka 51%. 

5. W „Kasprowiczu” polski zdało 95% osób średnio na 57%, angielski 96% zdających na 71%, a matematykę 67% na średnio 44%.

6. W „Grabskim” z językiem polskim poradziło sobie 88% abiturientów, z angielskim 89%, a z matematyką 83%. Średnie wyniki to odpowiednio 46%, 61% i 49%.

7. Na przedostatnim miejscu wylądował PUL, gdzie polski i angielski zaliczyło 95% osób, natomiast matematykę 59%. Średnie wyniki za to nie są najlepsze – odpowiednio 47, 57 i 39%.

8. Technikum zawodowe im. dr. Antoniego Troczewskiego, gdzie ogólna zdawalność okazała się najniższa najgorzej poradziło sobie z matematyką. Zaliczyło ją 37% abiturientów na średnio 38%. Nieco lepiej poszedł polski i angielski – zdawalność to 85 i 95%, a średnie wyniki oscylują wokół 50%. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE