W pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień będą zaszczepieni m.in. chętni opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie, a także pracownicy placówek pieczy zastępczej.
– Środa 10 lutego to ostatni dzień, kiedy możliwe jest zgłoszenie do szczepienia tych pracowników, dlatego gorąco zachęcam do mobilizacji. Cały proces rejestracji jest prosty, dokonuje go w imieniu pracowników dyrektor placówki. Szczepienia rozpoczną się już w najbliższy piątek – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Co musi zrobić pracownik?
Wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje.
Następnie pracodawca wypełnia przeznaczony do tego celu formularz znajdujący się pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl. Pracodawca ustala ze szpitalem węzłowym termin oraz formułę szczepienia. W ostatnim kroku pracodawca przekazuje pracownikom termin oraz miejsce szczepienia.
O czym należy pamiętać?
W dniu szczepienia konieczne jest zabieranie ze sobą dowodu osobistego i długopisu – pracownicy punktu szczepień poproszą o wypełnienie ankiety.
Formularz akceptuje tylko pracowników z roczników 1962-2003. Dla osób po 60 roku życia przewidziane będzie odrębne szczepienie.
– Ogromnie zależy nam, by pracownicy na co dzień opiekujący się dużą liczbą dzieci byli bezpieczni, a same maluchy miały zapewnioną opiekę. Dlatego zachęcam do szczepień, to szansa na powrót do tej rzeczywistości sprzed pandemii, to ochrona zdrowia i życia naszego, naszych bliskich, ale także innych osób. Bądźmy solidarni – zachęca minister Marlena Maląg.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.