Reklama

Reklama

Ministerstwo przypomina: dziś mija termin zapisów na szczepienia dla...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Ministerstwo przypomina: dziś mija termin zapisów na szczepienia dla... - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już tylko dzisiaj możliwe jest zgłoszenie do szczepień opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej. – Szczepienia tej grupy rozpoczną się już w piątek, 12 lutego. To ważny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom na co dzień opiekującym się dużą liczbą dzieci – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Reklama

W pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień będą zaszczepieni m.in. chętni opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie, a także pracownicy placówek pieczy zastępczej.

– Środa 10 lutego to ostatni dzień, kiedy możliwe jest zgłoszenie do szczepienia tych pracowników, dlatego gorąco zachęcam do mobilizacji. Cały proces rejestracji jest prosty, dokonuje go w imieniu pracowników dyrektor placówki. Szczepienia rozpoczną się już w najbliższy piątek – wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Co musi zrobić pracownik?

Wystarczy, że zgłosi chęć poddania się szczepieniu dyrektorowi lub kierownikowi placówki, w której pracuje. 

Następnie pracodawca wypełnia przeznaczony do tego celu formularz znajdujący się pod adresem: https://szczepieniazlobki.rcb.gov.pl. Pracodawca ustala ze szpitalem węzłowym termin oraz formułę szczepienia. W ostatnim kroku pracodawca przekazuje pracownikom termin oraz miejsce szczepienia.

O czym należy pamiętać?

W dniu szczepienia konieczne jest zabieranie ze sobą dowodu osobistego i długopisu – pracownicy punktu szczepień poproszą o wypełnienie ankiety.

Formularz akceptuje tylko pracowników z roczników 1962-2003. Dla osób po 60 roku życia przewidziane będzie odrębne szczepienie.

– Ogromnie zależy nam, by pracownicy na co dzień opiekujący się dużą liczbą dzieci byli bezpieczni, a same maluchy miały zapewnioną opiekę. Dlatego zachęcam do szczepień, to szansa na powrót do tej rzeczywistości sprzed pandemii, to ochrona zdrowia i życia naszego, naszych bliskich, ale także innych osób. Bądźmy solidarni – zachęca minister Marlena Maląg. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy