Reklama

Reklama

[WIDEO] Ruszyło próbne odmrażanie gospodarki! Wiadomo, co będzie otwarte od przyszłego tygodnia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPMR/Facebook

[WIDEO] Ruszyło próbne odmrażanie gospodarki! Wiadomo, co będzie otwarte od przyszłego tygodnia - Zdjęcie główne

. | foto KPMR/Facebook

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie ma jeszcze miejsca na huraoptymizm, pojawiło się jednak światełko w tunelu. Dziś rząd poinformował o stopniowym - choć próbnym - odmrażaniu gospodarki. Nowe regulacje zaczną obowiązywać 12 lutego. Którzy przedsiębiorcy mają najwięcej powodów do radości?

Reklama

- Przez cały tydzień wsłuchiwaliśmy się w głosy przedsiębiorców i ekspertów. Obiecującą wygląda obłożenie łóżek covidowych, lecz liczba zgonów cały czas jest niepokojąca. Dlatego możemy mówić co najwyżej o kruchej stabilizacji - powiedział premier Morawiecki. 

Rząd zdecydował, że od 12 lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50% obłożenia. Otwarte będą także kina, teatry (również z 50-procentowym obłożeniem), a także stoki narciarskie, baseny, korty tenisowe i inne miejsca, w których uprawia się bezkontaktowy sport na świeżym powietrzu;

Wciąż zamknięte pozostają restauracje, bary, siłownie i kluby fitness. 

Premier zapowiada, że, po dwóch tygodniach rząd oceni, jak zniesienie obostrzeń wpłynęło na sytuację epidemiczną. Minister zdrowia, Adam Niedzielski zaznaczał, że jeśli sytuacja będzie zła, rząd przywróci lockdown.

- Jeżeli będzie przyspieszenie procesu pandemicznego, będę rekomendował wykonanie kroku wstecz i dokonania kolejnych obostrzeń, by utrzymywać pandemię pod kontrolą, czyli na stabilnym co najmniej poziomie - ostrzega Niedzielski.

NOWE OBOSTRZENIA - OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).

Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.

Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.

Stoki otwarte.

Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.

Siłownie dalej zamknięte.

Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy