MKS II odpada z Pucharu Polski

MKS II odpada z Pucharu Polski - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS II Kutno przegrał w rzutach karnych 2-4 z Sokołem Aleksandrów Łódzki w meczu IV rundy Pucharu Polski i odpadł z rozgrywek. W regulaminowym czasie gry oba zespoły remisowały 2-2 i taki rezultat utrzymał się przez 120 minut.fot. W III lidze lepsi okazali się kutnianie, którzy wygrali 2-0

Kutnianie przystąpili do spotkania z Sokołem w nieco eksperymentalnym składzie, bez trzech podstawowych obrońców. Kontuzje wyeliminowały Przemka Michalskiego i Maćka Rutkowskiego, zaś przeziębiony Maciek Kowalczyk usiadł na ławce rezerwowych.

Mecz rozpoczął się od ostrego strzelania i po 7 minutach na tablicy świetlnej było 1-1. Najpierw w 6 minucie Mateusza Turkowskiego zaskoczył Arkadiusz Świętosławski, zaś sześćdziesiąt sekund później po wrzutce Adama Grzybowskiego do siatki trafił Rafał Jankowski.

W 27. minucie świetną akcję przeprowadził Sylwester Płacheta, który podał do "Jankesa", a ten zdobył swojego drugiego gola w tym meczu i dał MKS prowadzenie. Jeszcze przed przerwą goście wyrównali, a do siatki "Miejskich" znów trafił Arkadiusz Świętosławski, który swego czasu biegał po ekstraklasowych boiskach w trykocie łódzkiego Widzewa (18 spotkań, 1 gol).

O drugiej połowie można powiedzieć tylko tyle, że się odbyła. Z boiska wiało nudą i żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali na swoją korzyść. Po regulaminowych 90 minutach zespoły remisowały 2-2 i potrzebna była dogrywka, w której również nie padły gole.

Spotkanie rozstrzygnęło się w rzutach karnych, które niestety lepiej egzekwowali goście z Aleksandrowa. "Jedenastki" dla MKS wykorzystali Rafał Kubiak i Adam Grzybowski (strzał a la Panenka), zaś pomylili się Łukaszowie Znyk (golkiper obronił) i Trzeciak (fatalne pudło nad bramką). Sokół nie strzelił tylko jednego karnego i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

MKS II Kutno 2-2 (2-4 pk.) Sokół Aleksandrów
Rafał Jankowski 7, 27 - Arkadiusz Świętosławski 6, 35

MKS II Kutno: Turkowski - Grzybowski, Kaczor, Znyk, Trzeciak - Kubiak, Sobczak (70, Grzegorek), Zagajewski (72, Mensah), Dopierała (46, Skrzynecki) - Płacheta, Jankowski (101, Ohagwu);