MKS przegrywa z Mieniem

MKS przegrywa z Mieniem - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno przegrał w meczu sparingowym z czwartoligową Mieniem Lipno 2:4 (2:1).Bramki dla MKS Kutno zdobyli Sylwester Płacheta (25) i Mariusz Jakubowski (31).Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości i gdyby nie piękna robinsonada Ireneusza Kamińskiego po strzale z ponad 25 metrów piłka zatrzepotałaby w bramce MKS.Kilka minut później fenomenalnym uderzeniem z podobnej odległości popisał się testowany Łukasz Laskowski, lecz piłka trafiła w poprzeczkę.

W kolejnej akcji "Żółto-Niebiescy" byli już skuteczniejsi i w 25. minucie dobre podanie Michała Rosiaka wykorzystał Sylwester Płacheta i skierował piłkę do siatki przyjezdnych.

W dwóch kwadransach gry, MKS Kutno prowadził już 2:0, a na listę strzelców wpisał się kapitan, Mariusz Jakubowski. Odpowiedź gości była błyskawiczna i w 36. minucie Łukasz Galanciak zdobył gola kontaktowego.

Druga połowa rozpoczęła się od zabójczej serii piłkarzy z Lipna, którzy w ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki zapewniając sobie zwycięstwo. Najpierw w zamieszaniu na polu karnym najlepiej zachował się Adrian Nowak, który pokonał wprowadzonego po przerwie Michała Sokołowicza.

Następnie swoje "trzy minuty" miał Marcin Pogorzała, który dwukrotnie pokonał kutnowskiego bramkarza, tym samym ustalając wynik meczu na 4:2 dla Mieni Lipno.

Dzisiejsze zwycięstwo było szczególne dla obecnego szkoleniowca Mieni - Sławomira Ryszkiewicza, który przed laty był najpierw graczem kutnowskich klubów m.in Stali i Kutnowianki, a potem również i szkoleniowcem.

2:4 Marcin Pogorzała 56 min

MKS Kutno : Kamiński - Kaczor, Puścian, Laskowski, Bartczak - Grzegorek, Jakubowski, Bolimowski, Czajkowski - Płacheta, Rosiak

w drugiej połowie na boisku pojawili się : Sokołowicz, Grzegory, Jaśkiewicz, Piotr Michalski, Łucki, Pokorski, Grzybowski