MKS przegrywa z nowym liderem

MKS przegrywa z nowym liderem - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno po emocjonującym meczu na szczycie III ligi łódzko-mazowieckiej przegrał z GLKS Nadarzyn 0:1 (0:0). Jedynego gola po kontrowersyjnym rzucie karnym zdobył w 88. minucie Jarosław Łowicki.GALERIA: MKS - Nadarzyn (52 zdjęcia) >>

W pierwszej połowie inicjatywę mieli przyjezdni, którzy skonsturowali kilka groźnych sytuacji. MKS cofnął się na własną połowę i wyczekiwał odpowiedniego momentu, by skontrować. Najbliżej zdobycia bramki był jednak GLKS, a dokładniej Dzierżawski, który w 11. minucie trafił w słupek. Dobrej okazji nie wykorzystał również Jakub Wójcicki.

Po przerwie więcej z gry mieli gospodarze, którzy większość czasu gry spędzali na połowie Nadarzyna. Nie wyniknęło jednak z tego nic klarownego, bowiem strzały Rafała Kubiaka i Mariusza Jakubowskiego mijały celu. Mało tego, Miejscy dwukrotnie nadziali się na kontry, które powinny zakończyć się golami. W 85. minucie Michał Sokołowicz po rzucie wolnym popisał się fenomenalną paradą, zaś chwilę potem w wiadomy tylko sobie sposób zdołał wybić futbolówkę zmierząjącą w samo okienko bramki.

Na dwie minuty przed końcem spotkania bardzo kontrowersyjną decyzję podjął arbiter Paweł Szandała z Sieradza, który podytkował rzut karny dla gości. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Jarosław Łowicki. - Owszem faul był, ale zdecydowanie przed polem karnym. Nie mogę zrzucać winy za porażkę na sędziego, ale uważam, że nie będzie mu się dobrze dziś spało. - mówił po meczu rozzłoszczony Paweł Ślęzak.

W doliczonym czasie gry MKS mógł, a nawet powinien wyrównać. W 91. minucie cudowną przewrotką popisał się wprowadzony wcześniej Ghańczyk Ernesto Mensah, jednak defensorzy wybili piłkę z linii bramkowej! Sekundy później z sześciu metrów fatalnie spudłował Rafał Kubiak i drużyna Pawła Ślęzaka przegrała trzeci mecz z rzędu...

MKS Kutno - GLKS Nadarzyn 0:1 (0:0)
0:1 Jarosław Łowicki 88 min.

MKS Kutno: Sokołowicz - Kaczor (85 Bartczak), Znyk, Dopierała, Rutkowski - Czajkowski (73 Mensah), Jakubowski, Kubiak, Sobczak - Zagajewski, Płacheta