MKS remisuje w Płocku

MKS remisuje w Płocku - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno zremisował na wyjeździe zWisła II Płock 2:2 (1:0), mimo iż po godzinie gry prowadził 2:0.Gole dla Miejskich zdobyli Rafał Kubiak i Rafał Jankowski.Do niedzielnego spotkania w Płocku,drużyna prowadzona przez Pawła Ślęzaka przystąpiła w niecoodmienionym składzie. Do pierwszej jedenastki powróciliBartosz Kaczor oraz Rafał Jankowski. Dla tego drugiego było todopiero 8 spotkanie w wyjściowym składzie. W ekipie z Płockazagrało kilku piłkarzy, którzy na co dzień biegają poboiskach pierwszej ligi.

Drużyna prowadzona przez PawłaŚlęzaka zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami od początkuwalczyła o jak najkorzystniejszy rezultat. Starania kutnianprzyniosły efekt po dwóch kwadransach. W pole karne Wisływbiegł Rafał Jankowski, jednakże został brutalnie powstrzymanyprzez jednego z płockich obrońców i arbiter bez wahaniawskazał na „wapno”. Do piłku ustawionej na jedenastym metrzepodszedł Rafał Kubiak i celnym strzałem wyprowadził „Miejskich”na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Na początku drugiej połowy meczukutnowska ekipa znów miała powody do radości. W 61. minuciedośrodkowanie Adama Grzybowskiego wykorzystał Rafał Jankowski iposłał piłkę głową obok bezradnego Łukasz Malca. MKS dwa,Wisła zero! Konsternacja na trybunach nie trwała jednak długo. Stodwadzieścia sekund później kontaktowego gola dla gospodarzyzdobył niezawodny Krzysztof Wierzba. Przypomnijmy, że wychowanekJezioraka Iława ma już na koncie 21 trzecioligowych trafień!

W 76. minucie kutnianie mogliznokautować swoich rywali i podwyższyć na 3:1. Sylwester Płachetaniemalże na połowie boiska urwał się spod skrzydeł obrońcówi stanął oko w oko z Łukaszem Malcem. Niestety „Silvinho”przegrał pojedynek z golkiperem Wisły i zaprzepaścił szansę nagola. Płacheta, który z 11. trafieniami na konice jestnajlepszym strzelcem ekipy z Kościuszki 26, nie możne znaleźćdrogi do bramki już od ponad miesiąca.

Gdy wydawało się, że kutnianiewywiozą z Płocka trzy punkty, w 87. minucie do bramki strzeżonejprzez Michała Sokołowicza trafił Karol Gregorek i zapewniłgospodarzom jeden punkt. Przypomnijmy, że Gregorek może poszczycićsię aż 73 występami w polskiej ekstraklasie, w którychzdobył 9 goli.

Na kolejkę przed zakończeniem sezonupodopieczni Pawła Ślęzaka z dorobkiem 42 punktów zajmują8. pozycję w tabeli III ligi łódzko-mazowieckiej. Wnajgorszym przypadku MKS na finiszu rozgrywek może zająć 9.miejsce.

Wisła II Płock - MKS Kutno 2:2(0:1)
gole: Wisła: Wierzba - 63', Gregorek87'. MKS: Kubiak – 30', Jankowski 61'.

Żółte kartki: Mierzwiński,Pracki, Skierkowski (Wisła II) - Bartczak (MKS)

Wisła II Płock: Malec -Falkowski (46 Mierzwiński), Winnicki, Pracki, Skumórski -Gregorek, Skierkowski, Dettlaff, Sekulski (65 Korzeniowski) -Chudziński, Wierzba

MKS Kutno: Sokołowicz - Kaczor(72 Piotr Michalski), Znyk, Dopierała, Gawlik - Czajkowski (88Konrad Bolimowski), Bartczak, Kubiak, Grzybowski - Jankowski (82Jakubowski), Płacheta (84 Rosiak)