MKS remisuje z pierwszoligowcem

MKS remisuje z pierwszoligowcem - Zdjęcie główne

WydarzeniaW pierwszym sparingu pod wodzą Kamila Sochy MKS Kutno zremisował na wyjeździe 1-1 (1-1) z pierwszoligową Wisłą Płock. Gola dla „Miejskich” zdobył Kamil Zagajewski.W wyjściowym składzie MKS wyszło pięciu testowanych zawodników – Wojciech Borowiec (Mszczonowianka), Jakub Lipczyński (Lider Włocławek), Łukasz Mitek (Warta Sieradz), Dariusz Lipiński (Unia Skierniewice) i Adrian Malicki (Włókniarz Moszczenica).

Po przerwie na boisku pojawił się Marcin Kudan (SMS Łódź) oraz Michał Mroch, któremu z końcem czerwca skończyło się wypożyczenie do MKS. Niewykluczone jednak, że trener Kamil Socha będzie chciał zatrzymać zawodnika Lidera Włocławek w Kutnie.

W drużynie z Płocka również wystąpiło kilku testowanych zawodników między innymi Piotr Piechniak (były reprezentant Polski i doświadczony ligowiec) oraz Bartosz Kozieł (Warta Sieradz), którym interesowali się Miejscy.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Doświadczonego Jakuba Skrzypca pokonał testowany przez "Nafciarzy" Kacper Tatara.

Kutnianie podrażnieni takim rozwojem wydarzeń szybko ruszyli do ataków i już osiem minut później wyrównali. Do siatki trafił Kamil Zagajewski.

Po przerwie obaj trenerzy dokonali wielu zmian i niespodziewanie optyczną przewagę mieli żółto-niebiescy. Niestety, mimo kilku dogodnych sytuacji podopieczni Kamila Sochy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść.

Wisła Płock 1-1 MKS Kutno
1-0 Kacper Tatara 12′
1-1 Kamil Zagajewski 20′

Wisła Płock: Kwiatkowski – Kozieł, Lisiecki, Sing, Synowicz – Piechniak, Figiel, Węgrzyn, Cupryś – Chałas, Tatara; grali także: Bartosiewicz, Broź, Zawodziński, Grzywacz;

MKS Kutno: Skrzypiec (46′ Kępka) – Borowiec, Znyk, Dopierała (46′ Mroch), Lipczyński – Mitek (46′ Jakubowski), Kubiak, Lipiński (46′ Kudan), Płacheta – Zagajewski, Malicki;