MKS wygrywa w Sieradzu

MKS wygrywa w Sieradzu - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno po emocjonującym spotkaniu pokonał Wartę Sieradz 4:3. Bramki dla Miejskich zdobyli dwie Sylwester Płacheta, Gracjan Sobczak oraz Rafał Jankowski.GALERIA: Warta - MKS (67 zdjęć) >>

W sobotę Miejscy wystąpili w dość eksperymentalnym składzie, bez chorych Rafała Kubiaka i Tomasza Czajkowskiego. Nie zagrał także Adam Grzybowski. W ich miejsce trener Paweł Ślęzak delegował do pomocy Ernesto Mensaha i Kamila Zagajewskiego, zaś miejsce "Grzybka" zajął Bartosz Kaczor. Linię ataku stworzyli Sylwek Płacheta i Rafał Jankowski. Jak okazało się później, zmiennicy spisali się na medal.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla gości, którzy w 6. minucie wyszli na porwadzenie. Na listę strzelców pięknym, technicznym strzałem wpisał się Rafał Jankowski. Radość kutnian nie trwała jednak długo, bowiem cztery minuty później gola po rzucie rożnym zdobył Łukasz Markiewicz.

W 23. minucie błąd w ustawieniu kutnowskiej defensywy i niepewne wyjście w przedpolu Michała Sokołowicza wykorzystał Jacek Pieprzyk i gospodarze prowadzili 2:1. Odpowiedź MKS była błyskawiczna i po rzucie rożnym skuteczną główką popisał się Sylwester Płacheta. Tuż przed przerwą Miejscy strzelili Warcie gola "do szatni". Na prawej flance rajd przeprowadził Rafał Jankowski, piłka trafiła do Gracjana Sobczaka, a ten huknął i futbolówka odbijając się uprzednio od bramkarza i słupka przekroczyła linię końcową. Piłka wyszła jeszcze w pole i do pustej bramki wpakował ją Sylwester Płacheta, jednak gol został uznany pomocnikowi MKS.

W drugiej połowie na stadionie MOSiR w Sieradzu zameldowała się ponad trzydziestoosobowa grupa kibiców żółto-niebieskich, którzy zagrzewali swoich pupili do boju. Pochwały należą się także fanatykom Warty, którzy prowadzili głośny doping.

W 54. minucie w zamieszaniu w polu karnym największym sprytem wykazał się Sylwester Płacheta i pokonał Wnuka po raz drugi, dając MKS dwubramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach ekipa Pawła Ślęzaka cofnęła się na własną połowę i spokojnie kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Niestety w doliczonym czasie gry, kutnianie popełnili błąd w defensywie i Marcin Kobierski zdobył kontaktowego gola. Na więcej nie starczyło już czasu i po emocjonującym meczu MKS odniósł bardzo cenne zwycięstwo w Sieradzu.

Warta Sieradz - MKS Kutno 3:4 (2:3)
0:1 - 6 min. Rafał Jankowski
1:1 - 10 min. Łukasz Markiewicz
2:1 - 23 min. Jacek Pieprzyk
2:2 - 25 min. Sylwester Płacheta
2:3 - 45 min. Gracjan Sobczak
2:4 - 54 min. Sylwester Płacheta
3:4 - 90+ min. Marcin Kobierski

MKS Kutno: Sokołowicz - Dopierała, Znyk, Rutkowski, Kaczor - Sobczak, Jakubowski, Mensah, Zagajewski - Jankowski (85 min - Otito Praise), Płacheta