MKS wygrywa z drugoligowcem

MKS wygrywa z drugoligowcem - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno w meczu sparingowym pokonał na wyjeździe Pelikana Łowicz 2-0. Bramki dla żółto-niebieskiej ekipy zdobyli Rafał Jankowski i Sylwester Płacheta.Dla łowiczan był to sprawdzian generalny, bowiem już za tydzień zainaugurują rundę wiosenną II ligi wschodniej.fot. Przed sezonem MKS pokonał Pelikana 2-1.

Ku zaskoczeniu łowickich kibiców, goście z Kutna już w 7. minucie objęli prowadzenie. Dobrym podaniem popisał się Adam Grzybowski, a Sylwek Płacheta mierzonym strzałem po „dłuższym” słupku otworzył wynik sobotniej potyczki.

Swoje szanse do zdobycia gola miał Pelikan Łowicz, jednak bardzo dobrze w kutnowskiej bramce spisywał się Jakub Skrzypiec, który pewnie chwytał futbolówkę. Do przerwy utrzymywał się wynik 1–0 dla Kutna.

W drugiej połowie na gola trzeba było czekać aż do 77. minuty. Wtedy Witolda Sabelę technicznym strzałem zza pola karnego zaskoczył najlepszy strzelec III ligi łódzko–mazowieckiej, Rafał Jankowski.

Podopieczni Roberta Wilka do ostatnich minut dążyli do zdobycia choćby kontaktowego gola, jednak fenomenalnie bronił Jakub Skrzypiec, który wyszedł obronną ręką z dwóch stuprocentowych sytuacjach. Wydaje się, że „Miejscy” mają już za sobą kłopoty związane z obsadą golkipera.

Zagraliśmy naprawdę dobry mecz. Zaskoczyliśmy rywali wysokim pressingiem i byliśmy skoncentrowani, jakby to było spotkanie o punkty. To był klucz do zwycięstwa, które bardzo dobrze rokuje – komentuje Andrzej Królak, kierownik MKS.

Smaczku dodaje fakt, iż w zeszłym tygodniu Pelikan pokonał lidera naszej ligi Pogoń Siedlce 2-1.

Mieliśmy na uwadze, że Pelikan wcześniej pokonał Pogoń i między nami była taka korespondencyjna rywalizacja. Zarówno działacze, jak i miejscowi dziennikarze bardzo nas chwalili i ich zdaniem zagraliśmy o klasę lepiej, niż drużyna z Siedlec – dodaje A. Królak.

Pelikan Łowicz 0–2 MKS Kutno
Sylwester Płacheta 7, Rafał Jankowski 77

Pelikan Łowicz: Sabela (81’ Kocemba) – Domińczak, Gołka, Gawlik, Marcinkiewicz – Wyszogrodzki (75’ Pomianowski), Gamla (46’ Łakomy), Łochowski (75’ Kosiorek), Adamczyk – Solecki (65’ Jakóbiak), Kowalczyk (65’ Rosiak)

MKS Kutno: Skrzypiec – Grzybowski (61’ Rutkowski), Michalski (65’ Kaczor), Dopierała, Kowalczyk – Sobczak, Mroch (46’ Mensah), Kubiak (46’ Znyk), Mazurkiewicz, Płacheta (76’ Trzeciak) – Jankowski