reklama
reklama

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zakończyło projekt „Spotkanie Integracyjne”

Opublikowano:
Autor:

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zakończyło projekt „Spotkanie Integracyjne” - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
15
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WydarzeniaTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej z sukcesem zakończyło projekt „Spotkanie integracyjne kutnowskich regionalistów z okazji Dnia Regionalizmu”. Wydarzenie, w którym uczestniczył Prezydent Miasta Kutno, Mariusz Sikora, odbyło się 27 września i skupiło się na dziedzictwie regionalnym, w tym na postaci Lechosława Kubiaka, a także wzbogacone zostało występem zespołu MUZA.
reklama

Zakończenie projektu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej (TPZK) z dumą ogłosiło zakończenie realizacji swojego najnowszego projektu, który powstał w ramach konkursu Mikrogranty Kutno 2024, organizowanego przez OPUS i sfinansowanego z budżetu Miasta Kutna.

Projekt, noszący nazwę „Spotkanie integracyjne kutnowskich regionalistów z okazji Dnia Regionalizmu”, miał na celu integrację osób zaangażowanych w działania regionalne na rzecz Kutna oraz jego mieszkańców.

Spotkanie, które odbyło się 27 września w siedzibie TPZK przy ul. Narutowicza 20, zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Kutno, Mariusz Sikora. Pierwsza część wydarzenia nosiła tytuł „Rodzina jako przykład dziedziczenia genu regionalizmu” i została poświęcona postaci Lechosława Kubiaka – znanego kutnowskiego księgarza, antykwariusza, nauczyciela i bibliofila, który zmarł w 2019 roku.

reklama

Kubiak był jednym z pierwszych członków TPZK oraz Członkiem Honorowym od 2017 roku. Jego działania miały istotny wpływ na zachowanie kutnowskich zabytków oraz rozwój lokalnej kultury, w tym powstanie muzeum regionalnego i utworzenie Kutnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Rodzina Lechosława Kubiaka – syn Andrzej Aleksander, wnuk Patryk oraz synowa Jadwiga – opowiedzieli o wpływie, jaki wywarł on na ich życie oraz zainteresowania. Wspomnieniom towarzyszyła wyjątkowa wystawa poświęcona jego twórczości oraz pamiątkom rodzinnym, które stanowią nie tylko świadectwo jego talentów, ale również miłości do kultury i sztuki.

reklama

W drugiej części wydarzenia wystąpił nowy zespół MUZA, w którego składzie znaleźli się członkowie TPZK: Urszula Jędrzejczyk, Andrzej Horzycki, Zbigniew Jędrzejczyk, „Miron” oraz Bogumił Gardoliński.

Artyści zaprezentowali różnorodne utwory, sięgając zarówno po klimaty latynoamerykańskich i żydowskich, jak i europejskie standardy muzyczne oraz własne kompozycje. Ich występ dodał wydarzeniu wyjątkowej atmosfery.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, który umożliwił uczestnikom nawiązanie nowych znajomości oraz wymianę doświadczeń. Uczestnicy podkreślali znaczenie takich wydarzeń dla integracji lokalnej społeczności oraz dla pielęgnowania regionalnej tożsamości.

reklama

Zakończenie projektu „Spotkanie integracyjne kutnowskich regionalistów” to nie tylko podsumowanie działań TPZK, ale także inspiracja do dalszej pracy na rzecz kultury i historii Kutna. Towarzystwo ma nadzieję, że inicjatywy takie jak ta będą kontynuowane w przyszłości, przyczyniając się do umocnienia więzi wśród mieszkańców i promując regionalizm w jego najpiękniejszej formie.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama