Młodzi lekkoatleci skaczą wzwyż

Młodzi lekkoatleci skaczą wzwyż - Zdjęcie główne

WydarzeniaWczorajszego dnia pięcioro lekkoatletów z Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego pod opieką trenera Jacka Kudła wzięło udział w IV Halowych Otwartych Mistrzostwach Płocka w Skoku Wzwyż. Najlepszy wynik mityngu wśród panów uzyskał Kacper Miszkiewicz (191cm) -zwycięzca konkursu w kategorii juniorów. Kacper zdobył po raz drugi z rzędu statuetkę dla najlepszego zawodnika konkursu.

Identyczny wynik uzyskał zwycięzca w kategorii młodzików Kacper Marcinkowski, choć przegrał większą liczbą nieudanych prób. Drugie miejsce w kategorii juniorów zajął nasz wieloboista Rafał Krzeszewski, skacząc na wysokość 185cm. Przypominamy, że Rafał to tegoroczny mistrz i rekordzista Polski juniorów młodszych w 8-boju.

Bardzo ładnie zaprezentowały się także nasze dwie panie. Wśród młodziczek drugie miejsce z wynikiem 150 cm wywalczyła Izabella Szymaniak. Natomiast nasza juniorka Joanna Gawrońska wywalczyła w swojej kategorii wiekowej trzecią lokatę (150 cm).

"To bardzo dobry występ naszej grupy, biorąc pod uwagę fakt, że skakali bez kolców na parkiecie. Poza tym czwórka, poza Izą, skakała ze skróconego rozbiegu pięciu kroków ze względu na założenia szkoleniowe w okresie przygotowawczym" - mówi Jacek Kudła, trener kutnowskich lekkoatletów. "Możemy mieć nadzieję na dobre skoki w sezonie halowym i na halowych Mistrzostwach Polski w Spale w styczniu" - podsumował.