Reklama

Reklama

Modernizacja z rocznym opóźnieniem. Jak idą prace na kutnowskim dworcu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KCI

Modernizacja z rocznym opóźnieniem. Jak idą prace na kutnowskim dworcu? - Zdjęcie główne

. | foto KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko miało zostać dopięte na ostatni guzik wraz z końcem 2020 roku, termin ukończenia modernizacji został jednak przedłużony do czwartego kwartału 2021 roku. Prace na kutnowskiej stacji kolejowej - choć ze sporym opóźnieniem - idą do przodu. Obecnie trwa m.in przebudowa dwóch peronów oraz przejścia podziemnego. Co jeszcze dzieje się na dworcu?

Reklama

Przypomnijmy, że modernizacja ruszyła w czerwcu 2017 roku. Jak informowały w ubiegłym roku PKP PLK, na ostateczny termin planowanego zakończenia inwestycji wpłynęła m.in. konieczność usunięcia nieprzewidzianych kolizji i związany z tym większy zakres prac. PLK pozostają w bieżącym kontakcie z wykonawcą w celu optymalizacji prac.

Mimo sporego opóźnienia, firmy odpowiedzialne za remont pracują pełną porą, co wpłynąć miało na pewne pozytywne zmiany w rozkładzie jazdy.

W Kutnie podróżni korzystają już z dwóch zmodernizowanych peronów: nr 3 i nr 4. Od początku bieżącego roku udostępniono tor przy drugiej krawędzi peronu nr 3, co umożliwiło bezpośrednie połączenia między Kutnem a Płockiem bez komunikacji zastępczej – mówi Martyn Janduła z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, cytowana przez portal rynekkolejowy.pl.

Co do tej pory zmieniło się na kutnowskiej stacji? Na chwilę obecną do dyspozycji podróżnych pozostają cztery tory leżące przy dwóch peronach - przed rozpoczęciem modernizacji ruch prowadzony był z siedmiu torów. Obecnie trwa przebudowa dwóch peronów: 1 oraz 2, położonych od strony dworca.  Równocześnie z peronami przebudowywane są także tory i sieć trakcyjna.

Ponadto, jak wyjaśnia Martyna Janduła, ułożono już m.in. ścianki peronowe, a obecnie montowane są metalowe konstrukcje pod zadaszenie. Trwa również remont przejścia podziemnego, gdzie zainstalowane zostaną windy. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy