Reklama

Multimedialna ławka nie stanie w mieście

Opublikowano:
Autor:

Multimedialna ławka nie stanie w mieście - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnio informowaliśmy o nowym projekcie PiS-u obejmującym dofinansowanie dla samorządów na budowę multimedialnych "Ławek Niepodległości". Póki co wiemy, że władze powiatu nie mówią "nie" - ostateczne podjęcie decyzji nastąpi po rozeznaniu finansowym. Nieznane są póki jeszcze plany gminy Kutno. A jak do sprawy odnoszą się władze miasta?

W całej Polsce mogą zostać wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego w formie multimedialnych ławek. Do konkursu na dofinansowanie do ich budowy mogą zgłaszać się samorządy - gminy, powiaty i województwa.

Resort pragnie, by posiadało je każde miejsce w Polsce, dlatego też skierował program do jednostek samorządu terytorialnego. Jak informuje ministerstwo, ma on być odpowiedzią na liczne sygnały od samorządów, które chcą upamiętnić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, szukają funduszy, liczą na pomoc ze strony rządowej.

Dlatego też do konkursu może zgłosić się także Miasto Kutno jako gmina miejska. Jak informuje Biuro Prasowe UM Kutno:

- W odpowiedzi na zapytanie informujemy, że z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Miasto realizuje budowę pomnika upamiętniającego postać dr Antoniego Troczewskiego – Honorowego Obywatela Miasta Kutna. Pomnik ławeczka przedstawiający naturalnej wielkości, siedzącą postać dra Troczewskiego zostanie usytuowany przed willą dra Troczewskiego, która jest obecnie modernizowana. Wykonania rzeźby podjął się profesor nadzw. dr hab. Marian Molenda, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, kierownik pracowni rzeźby w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. W związku z powyższym Miasto nie planuje udziału w programie Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Ławki Niepodległości” - czytamy w odpowiedzi.

Jak oceniacie tę decyzję?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE