Reklama

Reklama

Mundurowi zagrają dla swojego kolegi: "Łukasz pilnie potrzebuje rehabilitacji oraz kosztownego leczenia"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowscy reprezentanci wezmą udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej służb mundurowych, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę w Gostyninie. Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Łukasza Jagodzkiego - policjanta z naszego regionu, który na początku tego roku uległ poważnemu wypadkowi.

Reklama

Na wydarzenie zaprasza m.in. Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie. Turniej odbędzie sie już w najbliższą niedzielę, 11 grudnia od godziny 9:30 w hali sportowej MOSiR przy ul. Kutnowskiej 7 w Gostyninie. Zaplanowano atrakcje dla najmłodszych, kiermasz ozdób świątecznych i loterię fantową z nagrodami. 

W zawodach wezmą udział drużyny z trzech województw: mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego. Nie zabraknie reprezentanów z Kutna, Włocławka, Płocka, Żuromina i Gostynina.

- Celem turnieju jest zbiórka środków na dalsze leczenie gostynińskiego policjanta Łukasza Jagodzkiego, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Łukasz, aby mógł powrócić do zdrowia,  pilnie potrzebuje rehabilitacji oraz kosztownego leczenia - mówi mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie. 

O wypadku Pana Łukasza i zbiórce na jego leczenie informowaliśmy już na łamach KCI. Tak na stronie siepomaga.pl pisze jego żona:

- 20 lutego wspólnie z Łukaszem i naszymi dwoma synami byliśmy na feriach w górach. Gdy Łukasz podczas zabawy z chłopakami zjeżdżał z górki na dmuchanym kole, zjechał ze stoku, w wyniku czego wybiło go w górę i upadł na taflę lodu, uderzając w nią głową. Na miejsce niezwłocznie przybyła pomoc i za kilkanaście minut Łukasz był już operowany […] Wyjazd na zimowe ferie zamienił się w nieprawdopodobny, tragiczny scenariusz – czytamy. 

U mężczyzny wykryto krwiaka podtwardówkowego prawej półkuli mózgu. Wykonano zabieg kraniotomii i wprowadzono go w śpączkę farmakologiczną. Lekarze określali jego stan jako krytyczny, nie dając dużych szans na przeżycie. Jak opisuje kobieta, po kolejnych dobach leczenia zaczął jednak powoli reagować na bodźce i wykonywać proste polecenia. 

- Jest duża nadzieja, że profesjonalna rehabilitacja może postawić go na nogi. Już teraz wiemy, że dwutygodniowy turnus kosztuje około 9 000 zł. Ośrodek zajmuje się wybudzaniem osób ze śpiączek i jednocześnie zapewnia rehabilitację na najwyższym poziomie. Po konsultacji z lekarzami dowiedziałam się, że tylko tego typu klinika może uratować mojego męża. Jednak nie jestem w stanie sama pokryć tak wysokich kosztów - mówi żona Pana Łukasza.

Cały czas możecie wesprzeć zbiórkę, klikając TUTAJ.

Info: KPP Gostynin/własne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy