reklama

Muszą uczyć się w wakacje

Opublikowano:
Autor:

Muszą uczyć się w wakacje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaNa ponad 4 tysiące uczniów z kutnowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 113 nie uzyskało promocji do następnej klasy. Z kolei 168 przygotowuje się do sierpniowych poprawek. Najwięcej problemów młodzi ludzie mieli z królową nauk.Poprawki dotyczą głównie podopiecznych techników. Sierpniowe egzaminy zdawać będzie 67 osób: 26 z Troczewskiego, 15 z Technikum Zawodowego, po 13 ze Staszica i Grabskiego. Do następnej klasy nie zdało zaś 38 uczniów. Najwięcej ocen niedostatecznych postawiono młodzieży z pierwszych i drugich klas. Wyniki na koniec pierwszej klasy pokazują, czy uczniowie są w stanie sprostać poziomowi szkoły, do której się dostali.

- Po pierwszym roku nauki młodzi ludzie bardzo często dochodzą do wniosku, że nie poradzą sobie w technikum. Gdy uzyskują kiepskie wyniki, w nauce przenoszą się na przykład do zawodówek - przyznaje Andrzej Pudłowski, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica.

Spośród kutnowskich liceów w problemach z uzyskaniem promocji króluje Dąbrowszczak. Na 441 osób nie zdało 21, 15 zaś przystąpi za ponad miesiąc do poprawek. Z kolei w III LO na 436 uczniów trzech nie uzyskało promocji, natomiast jedenastu w wakacje musi się uczyć. W Kasprowiczu statystyki te prezentują się następująco: 4 niepromowanych, 6 poprawkowiczów na ogólną liczbę 356.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników promocji i klasyfikacji naszej młodzieży - mówi Barbara Rostek-Nowacka, dyrektor II LO. - Na takie końcowe efekty wpłynęła bez wątpienia ciężka praca nauczyciel i uczniów, a konkretnie indywidualizacja procesu nauczania. Pedagodzy, gdy tylko zauważą, że uczniowie mają z czymś problem, zawsze są do ich dyspozycji, oferują zajęcia dodatkowe.

W niechlubnym rankingu niepromowanych i poprawkowiczów najlepiej wypadła młodzież z zawodówek (14 osób nie zdało, 20 będzie zdawało poprawki) i liceów profilowanych (11 niepromowanych, 15 poprawkowiczów).

Uczniowie zazwyczaj nie radzą sobie z matematyką, językiem angielskim, niemieckim, polskim i chemią i to na wszystkich szczeblach nauczania. Absencja, brak zainteresowania ze strony rodziców - wiele czynników wpływa na to, czy uczniowie uzyskują promocję.

- Zazwyczaj są to osoby z rodzin dysfunkcyjnych, które już powtarzały klasę - uważa Juliusz Sieradzon, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Brak promocji może się okazać problematyczny dla trzecioklasistów w gimnazjach.

- Mają ograniczone pole manewru jeśli idzie o wybór szkoły ponadgimnazjalnej - twierdzi Grażyna Mojsiej, wicedyrektor Gimnazjum nr 1. - W tym roku trzech takich uczniów przystąpi do poprawek.

Na 1284 gimnazjalistów klasę powtarzać będzie 113, natomiast 168 lato spędzi z nosem w książkach.

FAKTY:

Poprawkę zdaje uczeń, który otrzymał ocenę niedostateczną z jednego przedmiotu lub z dwóch, jednak w takim wypadku zgodę musi wyrazić rada pedagogiczna. Natomiast promocji nie uzyskują osoby z co najmniej trzema "jedynkami" na koniec roku szkolnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE