Reklama

"Muzykowanie u schyłku lata"

Opublikowano:
Autor:

"Muzykowanie u schyłku lata" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia II Przegląd Kapel Ludowych i Podwórkowych "Muzykowanie u schyłku lata" odbył się w minioną sobotę. Na krośniewickiej scenie plenerowej zaprezentowało się 13 zespołów z sąsiednich gmin i z dalszych terenów – od Lubienia po Stryków, od Pleckiej Dąbrowy po Dąbrowice. Było to barwne muzyczne popołudnie, pełne letniej energii, słońca i radości życia, którą emanowali muzykujący uczestnicy przeglądu.O godzinie 14 widownię przywitała Małgorzata Przygodzka – dyrektor Gminnego Centru Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach. Swoiste powitanie zgotował także Chór Seniorów ,,Młodzi Duchem, który – występując jako pierwszy – wykonał okolicznościowy utwór pt. "Przegląd w Krośniewicach". radość płynąca z wykonywania muzyki – wszystko to wpływa na charakter imprezy.

Tekst piosenki napisała Janina Włodarczyk. Następnie kolejno prezentowali się wykonawcy w barwnych strojach ludowych lub stylizowanych. Niektóre grupy śpiewały utwory z towarzyszeniem akompaniamentu, inne – a'cappella. Występy, zgodnie z regulaminem, nie były oceniane, ale nagradzane – brawami i okolicznościowym grawertonem. Pamiątki wręczała burmistrz Julianna Barbara Herman, kierując do uczestników również miłe słowa podziękowania za udział. Występujące zespoły wracały na widownię, by oklaskiwać kolegów, śpiewać razem z nimi, tańczyć. W sobotnie popołudnie na scenie wykonano łącznie 37 utworów. Muzykowanie jednak nie ograniczyło się do prezentacji scenicznych. Po zakończeniu oficjalnej części imprezy Kapela Ludowa Zespołu "Lipkowianka" z Niesułkowa skutecznie zachęciła wszystkie zespoły do wspólnego śpiewania, tak więc nastąpiła integracja wykonawców, którzy stanowili jeden chór wykonujący piosenki biesiadne i ludowe.

Przegląd to najbarwniejsza impreza muzyczna organizowana przez GCKSiR. Kolorowe stroje ludowe i stylizowane, swoisty temperament uczestników, pogodne nastawienie i radość płynąca z wykonywania muzyki – wszystko to wpływa na charakter imprezy. Warto podkreślić, że większość grup, które przyjechały do Krośniewic, można spotkać także na innych przeglądach. Amatorskie uczestnictwo w kulturze w charakterze wykonawcy musi bowiem mieć cel, jakim są występy, musi też integrować. Sobotnie spotkanie zespołów pokazało, że ani wiek, ani stopień sprawności fizycznej nie jest przeszkodą, a im cięższy strój, tym więcej lekkości w tańcu. Muzyka naprawdę jest dla wszystkich. Dla wszystkich chętnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE