Reklama

Reklama

Myślała, że to hydraulicy. Seniorka wpuściła ich do mieszkania i straciła oszczędności

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Myślała, że to hydraulicy. Seniorka wpuściła ich do mieszkania i straciła oszczędności - Zdjęcie główne

Seniorka została okradziona przez oszustów podających się za hydraulików | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podstępem weszli do mieszkania seniorki, po czym splądrowali lokum. Starsza kobieta straciła oszczędności, policja szuka sprawców i apeluje do seniorów o zachowanie czujności.

Reklama

W miniony czwartek, 13 października w godzinach południowych do drzwi seniorki mieszkającej na osiedlu w centrum Łowicza zapukało dwóch mężczyzn, podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Poinformowali ją, że przyszli sprawdzić hydraulikę. Kobieta uwierzyła i wpuściła ich do mieszkania.

- Jeden z mężczyzn pozostał z kobietą, zaś drugi pod pozorem sprawdzenia łazienki splądrował mieszkanie i ukradł starszej pani pieniądze. Łowiccy policjanci szukają sprawców tego przestępstwa - informuje nadkom. Urszula Szymczak z łowickiej policji. 

Po raz kolejny funkcjonariusze apelują do seniorów:

- nie ufajmy obcym, gdyż często wykorzystują oni uprzejmość i łatwowierność osób starszych

- pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do mieszkania osób, których nie znamy, szczególnie, gdy jesteśmy w domu sami

- wizyty pracowników spółdzielni czy firm usługowych każdorazowo są poprzedzane informacją wywieszoną na tablicach ogłoszeń na klatkach schodowych. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możemy zadzwonić do spółdzielni i dopytać, czy faktycznie takie wizyty zostały zaplanowane

- każdy pracownik administracji budynku powinien posiadać przy sobie legitymację lub identyfikator, który powinien nam okazać jeśli sobie tego życzymy

Jeśli w rodzinie bądź sąsiedztwie mamy seniorów porozmawiajmy o takich zagrożeniach i ostrzegajmy, by nie wpuszczały obcych do swoich mieszkań. Zwracajmy też uwagę na osoby wałęsające się po osiedlach lub klatkach schodowych. Jeżeli wzbudzają nasze podejrzenia, natychmiast dzwońmy pod numer alarmowy 112. Sprawdzimy każdy sygnał!

Info: KPP w Łowiczu

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy