Reklama

MZK powiększa flotę autobusową

Opublikowano:
Autor:

MZK powiększa flotę autobusową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowy - ale używany Solaris może niedługo wyjechać na kutnowskie ulice. Miejski Zakład Komunikacji ogłosił przetarg na zakup autobusu. Obecnie spółka posiada w swej flocie trzy pojazdy tego typu.

MZK ogłosiło przetarg na zakup używanego Solarisa - najprawdopodobniej będzie to model Urbino 12. Zaznaczono, że rok produkcji nie może być starszy niż 2007, a przebieg nie większy niż 900 000 km. "Nowy" nabytek ma zmieścić 85 pasażerów i posiadać 26 miejsc siedzących. Pojazd ma posiadać 3 wejścia w układzie 2-2-2. Solaris, który wyjedzie na kutnowskie drogi będzie klimatyzowany i monitorowany oraz będzie posiadał co najmniej dwa zewnętrzne wyświetlacze diodowe.

- Autobus musi być napędzany silnikiem diesla. Jednostka ma być o mocy przynajmniej 188 kW, mieć min. 8 l pojemności skokowej oraz spełniać przynajmniej normę Euro 4. Ma ona być zblokowana automatyczną skrzynią biegów, wobec której MZK nie ma jakichś szczególnych wymagań. W komorze silnika musi się znajdować system detekcji i gaszenia pożaru - czytamy.

Oferty można składać jeszcze przez kilka dni - termin mija 14 listopada. Wówczas spółka wybierze najkorzystniejszą z nich, a po podpisaniu umowy odbiór autobusu nastąpi bardzo szybko - w ciągu 3 dni.

Tematem kupna kolejnego Solarisa zainteresował się także autor strony "Stop dyskryminacji Kurna", Marcin Ciesielski, którego zdaniem takie rozwiązanie to dobry pomysł. Dlaczego?

- W listopadzie ma natomiast zostać ogłoszony przetarg na 6 nowych autobusów elektrycznych (z projektu unijnego), chociaż w tym przypadku okres od podpisania umowy z dostawcą do dostawy autobusów może wynieść nawet rok (takie terminy mają producenci autobusów elektrycznych ze względu na dużą liczbę zamówień od samorządów). Moim zdaniem - dobry pomysł. Lepiej kupować używane, ale w miarę nowoczesne autobusy niskopodłogowe niż w nieskończoność pielęgnować niewygodne Autosany H9 i Autosany Trampy - czytamy w jego poście.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE