Reklama

Reklama

Na kawę i ciasto na Plac Wolności. Wiemy, ile kosztuje dzierżawa pawilonu gastronomicznego

Opublikowano: 14 czerwca 2021 11:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Plac Wolności pretenduje do miana kulturalno-rozrywkowego centrum Kutna. W ostanich tygodniach odbył się tutaj szereg wydarzeń, które przyciągnęły tłumy mieszkańców, a na co dzień kutnianie chętnie korzystają z usług oferowanych w Royal Cafe. Jaki przebieg miał przetarg na dzierżawę pawilonu gastronomicznego? Ile miesięcznie płaci dzierżawca?

Reklama

Historyczne otwarcie nowego Placu Wolności odbyło się 22 marca (pisaliśmy o tym TUTAJ). Na uruchomienie pawilonu gastronomicznego trzeba było trochę poczekać. Royal Cafe (facebookowy profil kawiarni znajdziecie tutaj - KLIK) otworzyło tu swoje podwoje pod koniec maja i z pewnością nie może narzekać na brak klientów. Dzierżawa pawilonu gastronomicznego w ścisłym centrum Kutna nie należy jednak do najtańszych. 

Przetarg na dzierżawę został ogłoszony przez Zarząd Nieruchomości Miejskich, a informacja o nim ukazała się na stronie ZNM 26 marca.

- Przetarg odbył się 26 kwietnia i przystąpiło do niego siedem osób, które licytowały stawkę czynszu - informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Ostatecznie wygrała oferta Royal Cafe, które zadeklarowało zapłatę 50 zł za mkw netto. Łączna powierzchnia użytkowa pawilonu wynosi 150 metrów kwadratowych, co w ujęciu miesięcznym daje kwotę dzierżawy w wysokości 7,5  tys. zł. Jak się dowiadujemy, zwycięzca przetargu znacznie "przebił" stawki zaproponowane przez pozostałych oferentów. Umowa między miastem a dzierżawcą została podpisana na 3 lata. 

Dodajmy, że od 29 maja otwarty został również pawilon muzealno-wystawienniczy, gdzie obecnie obejrzeć można wystawę fotografii poświęconą historii Placu Wolności.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)