Reklama

Reklama

Na pl. Piłsudskiego trwa Piknik Zdrowotny

Opublikowano: ndz, 7 cze 2015 19:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Punktualnie o godz. 16 na pl. Piłsudskiego rozpoczął się Piknik Zdrowotny, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. Każdy może zupełnie za darmo zbadać sobie m.in. ciśnienie. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych mieszkańcach powiatu, z myślą o nich przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę czy zamek z piłeczkami.Piknik jest realizowany w ramach projektu "Zadbaj o zdrowie - żyjesz dla siebie i innych", na który powiat uzyskał 3,5 mln zł dofinansowania ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz ze środków budżetu państwa. Projekt będzie realizowany do 30 kwietnia przyszłego roku. Jego celem jest poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu oraz zmniejszenie zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu kutnowskiego.

Reklama

- Projekt daje wiele możliwości. Pozwoli m.in. na stworzenie mapy zdrowotnej powiatu, dzięki której zostaną określone rzeczywiste potrzeby mieszkańców. Zachęcam do udziału w ankietach, zachęcam do udziału w projekcie - mówił Krzysztof Debich, starosta kutnowski.

Piknik potrwa do godz. 22. O godz. 18 odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego, poświęcony chorobom układu krążenia. Godzinę później rozpocznie się występ Fakira Slavio, a o 20 zespołu coverowego "Niezły Band". Piknik zakończy pokazu teatru ognia - "Teatr na co dzień".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)