Reklama

Reklama

Na Placu Wolności pojawią się stoiska handlowe. Co będzie można tam kupić?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Na Placu Wolności pojawią się stoiska handlowe. Co będzie można tam kupić?  - Zdjęcie główne

Na Placu Wolności w Kutnie pojawią się stoiska handlowe. Co będzie można tam kupić? | foto archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Miasta Kutno podjęła decyzję o udzieleniu dotacji dla Samorządowej Spółdzielni Socjalnej w celu utworzenia na Placu Wolności tzw. „zielonego ryneczku”. Projekt uchwały wzbudził sporo emocji, a wśród radnych pojawiły się pytania na temat zasad funkcjonowania „ryneczku”, najmu stoisk, a także tego, kto będzie mógł sprzedawać tam swoje towary.

Reklama

W trakcie sesji Rady Miasta Kutno 28 czerwca radni pochylili się nad uchwałą w sprawie udzielenia dotacji dla Samorządowej Spółdzielni Socjalnej. Jak czytamy w projekcie uchwały, chodzi o 25 tysięcy złotych. Uchwała została podjęta przy 12 głosach „za”, 1 „przeciw” i 6 „wstrzymujących”.

Dzień później do prezydenta miasta wpłynęła interpelacja radnego Bartosza Czechowskiego, w której dopytywał on o zasady funkcjonowania „zielonego ryneczku”. Dyskusja na ten temat miała też miejsce podczas sesji. 

Jak wyliczał zastępca prezydenta Kutna Jacek Boczkaja, Spółdzielnia Socjalna ma w zamiarze zakup 10 domków podobnych do tych, które rozkładane są w trakcie Święta Róży. Będą one wykorzystywane głównie w trakcie imprez miejskich, np. podczas wigilii miejskiej czy majówki. 

Co zatem będzie można tam kupić? „Zielony ryneczek” przeznaczony ma być dla osób, "które prowadzą działalność, ale nie komercyjną". Boczkaja podkreślił, że chodzi przede wszystkim o handlujących wyrobami regionalnymi, rękodziełem, pamiątkami itp. Mogą to być choćby pszczelarze z powiatu kutnowskiego czy lokalni rzeźbiarze. Na pytanie dotyczące rolników, stwierdził, że mogą oni handlować na targowisku przy ul. Narutowicza lub nowo wyznaczonym miejscu obok, gdzie zrobią to bezpłatnie.

Rynek funkcjonował będzie od poniedziałku do piątku, tak by w weekendy zakupione domki mogły służyć na potrzeby imprez organizowanych m.in. przez KDK, bibliotekę czy muzeum.

Co jeszcze wiadomo na temat planowanej inicjatywy? „Zielony ryneczek” będzie działał sezonowo (od wiosny do jesieni), a jeśli się sprawdzi, możliwe, że w przyszłości uda się zakupić więcej domków.

Spółdzielnia Socjalna przygotowuje projekt regulaminu określającego zasady funkcjonowania „zielonego ryneczku” wraz z propozycją kosztu najmu domków. Zostanie on poddany analizie prawno-finansowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy