Reklama

Reklama

Na ulicach Kutna pojawi się kilkanaście parkomatów. Miasto szuka wykonawcy [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 4 lis 2021 18:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkanaście parkometrów wkrótce ma pojawić się na ulicach Kutna. W tym tygodniu władze miasta podały informacje o poszukiwaniu dostawcy urządzeń.

Reklama

Kutno: kilkanaście nowych parkometrów na ulicach w centrum

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Kutnie pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu dostawy i montażu 14 sztuk urządzeń do pobierania opłat (parkomatów) wraz z oprogramowaniem oraz zorganizowanie Strefy Płatnego Parkowania na terenie miasta Kutno.

Jak czytamy zakres zamówienia obejmuje m.in.: opracowanie, zaopiniowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu dla obszaru Strefy Płatnego Parkowania w Kutnie, wykonanie stosownego oznakowania, czy dostawę na podstawie umowy dzierżawy 14 parkomatów wraz z oprogramowaniem.

W zakresie zamówienia znajduje się także montaż urządzeń, oznakowanie parkomatów, zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania zarządzającego parkomatami i przeszkolenie pracowników mających obsługiwać urządzenia.

Czytamy także o serwisowaniu urządzeń i utrzymywaniu ich w ciągłej sprawności (awarie powinny być usuwane w czasie do 12 godzin od powiadomienia o niej wykonawcy). 

Inne szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej UM Kutno. Termin składania ofert mija 10 listopada o godz. 10.

Jeśli chodzi o samą Strefę Płatnego Parkowania – rada miasta stosownym projektem uchwały w tej sprawie zajmowała się w czerwcu br. Strefa swoim zasięgiem obejmie poniższe ulice, odcinki ulic i place: 

  • ul. Narutowicza (od ul. Sienkiewicza do Ronda Solidarności); 
  • ul. Kilińskiego (cała);
  • ul. Teatralna (cała); 
  • ul. Miła (cała); 
  • Pl. Wolności (wschodnia, południowa i zachodnia pierzeja placu);
  • ul. Zamenhofa (cała); 
  • Pl. Piłsudskiego (wschodnia pierzeja); 
  • ul. Joselewicza (cała); 
  • ul. Sienkiewicza (od ul. Słowackiego do ul. Podrzecznej)

 

To rozwiąże problemy właścicieli sklepów i ich klientów?

Za pierwsze 20 minut parkowania zapłacimy 0,50zł, za pierwszą godzinę 2 zł, a za drugą i trzecią 2,5 zł. O szczegółach pisaliśmy w artykule o powrocie Strefy Płatnego Parkowania do Kutna.

Strefa Płatnego Parkowania zdaniem jej pomysłodawców w głównej mierze ma pozytywnie wpływać na rotację samochodów parkowanych w centrum w ciągu dnia. Dzięki temu rzadziej dochodzi do sytuacji, że dany pojazd lub pojazdy przez kilkanaście godzin blokują miejsca, przez co np. klienci sklepów czy interesanci urzędów mają problem by zostawić swoje auto na kilkanaście-kilkadziesiąt minut.

- Polityka parkingowa ma bezpośredni i znaczący wpływ na życie  mieszkańców miasta. W szczególności dostępność do miejsc parkingowych zarówno wzdłuż krawężników, jak i wydzielonych, jest  przedmiotem  dużej  troski  mieszkańców,    właścicieli  sklepów  oraz    zakładów usługowych i ich klientów. Wdrożenie, utrzymywanie oraz wprowadzanie wszelkich zmian systemu płatnego parkowania, pomimo wstępnego napotykania na rozmaite bariery okazało się sprawdzonym w praktyce wielu już miast efektywnym  systemowym sposobem rozwiązania problematyki parkowania – czytaliśmy w projekcie uchwały

W galerii zdjęcia kilku kutnowskich ulic na których pojawią się parkomaty..

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy