Policja o bezpieczeństwie w trakcie finału WOŚP
W tym roku 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje kupić urządzania dla:
- diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne
- diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry
- diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy
- rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc
- torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy
- 19 stycznia 2024 roku w Centrum Seniora przy ul. Wyszyńskiego w Kutnie, odbyło się spotkanie z wolontariuszami zorganizowane przez kutnowski sztab WOŚP, którym przewodniczy Pani Izabella Filipowicz-Stępniak. Według informacji przekazanych przez Panią Izabellę, w kutnowskim sztabie zarejestrowały się 264 osoby kwestujące - informuje mł. asp. Katarzyna Wasiak z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.
Na spotkaniu nie zabrakło zaproszonego przedstawiciela z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie - mł. asp. Katarzyny Wasiak, która przekazała ważne informacje wolontariuszom. Jak podkreśliła, najważniejsze jest ich własne bezpieczeństwo.
Policja przypomina wszystkim wolontariuszom:
- Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, przede wszystkim dobrze oświetlonych, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, oraz objętych monitoringiem kamer, itp.
- Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
- Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. W grupie jest zawsze bezpieczniej!
- Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.
- Nie czekajcie ze zbiórką pieniędzy, do momentu aż zapełni się cała puszka.
- W sytuacji zagrożenia, nie brońcie za wszelką cenę zebranych pieniędzy.
- Pamiętajcie! Wasze zdrowie i życie jest najważniejsze!
W razie potrzeby zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskiej. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy.
- Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo. Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP! - mówi mł. asp. Katarzyna Wasiak.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.