Reklama

Reklama

Nadzwyczajna sesja w powiecie: Kolejna burza o szpital

Opublikowano: czw, 9 lip 2015 21:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzygodzinną dyskusję wywołała uchwała w sprawie przyjęcia przez radnych stanowiska dotyczącego powołania w Kutnowskim Szpitalu Samorządowych oddziału kardiologii inwazyjnej kosztem jednego z oddziałów internistycznych. Na nadzwyczajnej sesji słów krytyki nie szczędzili sobie tradycyjnie starosta Krzysztof Debich i lider opozycji Konrad Kłopotowski.Radna Mirosława Gal-Grabowska przekonywała, że stanowisko wykracza poza kompetencje radnych.- Rada nie może decydować o oddaniu 3,5-milionowego kontraktu. To są kompetencje zarządu spółki i rady nadzorczej. Uważam, że powinniśmy przyjąć stanowisko z pominięciem fragmentu o oddziale wewnętrznym trzecim - mówiła radna, nie znalazła jednak poparcia większości rady.

Reklama

Z kolei radna Jolanta Pietrusiak pytała o załogę interny.

- Wszyscy ludzie przejdą do nowego podmiotu - przekonywał starosta.

- Ale przecież to nie jest realne. Na takim oddziale potrzebni są specjalistyczne pielęgniarki, o lekarzach nie wspominać - mówiła radna.

- Wszyscy ludzie dostaną propozycje - zapewniał K. Debich.

Ostatecznie w głosowaniu imiennym 13 radnych opowiedziało się za, a 8 wstrzymało się od głosu. Poniżej prezentujemy treść przyjętego przez rajców stanowiska.

Rada Powiatu w Kutnie, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcow powiatu kutnowskiego popiera wniosek zarządu spółki Kutnowski Szpital Samorządowy w sprawie rozpisania przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursu ofert na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie kardiologii.

W chwili obecnej mieszkańcy powiatu kutnowskiego korzystają z usług zdrowotnych III Oddziału Chorób Wewnętrznych, w którym leczona jest większość pacjentów internistycznych z chorobami serca. Oddział internistyczny nie może jednak zapewnić kompleksowego, na wysokim poziomie jakość i bezpieczeństwa, udzielania świadczeń w zakresie leczenie kardiologicznego, w tym kardiologii inwazyjnej.

Rada Powiatu wspiera działania KSS-u zmierzające do rozpisania konkursu na udzielenie świadczeń zdrowotnych przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ.

Pozyskanie środków na świadczenia w oddziale kardiologicznym mogłoby nastąpić w wyniku uwolnienia środków z likwidacji jednego z trzech funkcjonujących oddziałów chorób wewnętrznych w KSS. Reaktywowanie działalności oddziału kardiologicznego na terenie powiatu kutnowskiego zapewniłoby mieszkańcom dostępność do znacznie szerszego zakresu świadczeń kardiologicznych w tym kardiologii inwazyjnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)