Reklama

Reklama

Najlepiej płatna praca w sezonie wakacyjnym? W tych branżach można dorobić nawet 6 tys. zł

Opublikowano: 4 sierpnia 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Najlepiej płatna praca w sezonie wakacyjnym? W tych branżach można dorobić nawet 6 tys. zł  - Zdjęcie główne

Zdarza się, że można zarobić nawet ok. 5-6 tys. zł "do ręki" | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie mają jeszcze miesiąc wakacji, a studenci - aż dwa. Część młodych osób podczas letniej przerwy w nauce chwyta się prac sezonowych. Zdarza się, że można zarobić nawet ok. 5-6 tys. zł "do ręki". Zestawienie zawodów, w w których najłatwiej jest znaleźć pracę na wakacje w Polsce, przygotowali niedawno eksperci Personnel Service.

Reklama

Temat na swoich łamach porusza portalplock.pl.

Ofert jest sporo, ale i zainteresowanie duże, bo z powodu obostrzeń pandemicznych znacznie ograniczone zostały tradycyjne wyjazdy zagraniczne "na saksy". Bezpieczniej i pewniej jest pracować na miejscu, w kraju.

Nie jest tajemnicą, że wakacje to korzystny dla zainteresowanych pracą wysyp ofert zwłaszcza w branżach, które przeżywają oblężenie właśnie latem. Większość z najlepszych ofert wiąże się jednak w wyjazdem w miejsca atrakcyjne turystycznie.

- Spośród wszystkich analizowanych przez Personnel Service zawodów, najwięcej można zarobić pracując na festiwalach muzycznych. Średnie zarobki wynoszą tutaj 20 zł za godzinę netto - wylicza Interia Biznes.

Niestety, w Kutnie tych największych festiwali prózno szukać. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zbliża się kutnowska gala MMA: Ring Girls pilnie poszukiwane! "To praca dla kilku uśmiechniętych dziewczyn"

Taką samą kwotę - 20 zł netto - mogą zarobić nianie opiekujące się dziećmi w czasie rodzinnego wyjazdu na urlop. Oczywiście dodatkowym plusem jest darmowy wyjazd i wypoczynek, oczywiście pod warunkiem, że niania ma wolny czas.

Warto uzyskać uprawnienia ratownika, ale to bardzo odpowiedzialne zajęcie, związane z ochroną zdrowia lub życia. Na pływalni lub kąpielisku w tym roku płacą 18-20 zł/h netto, co w skali miesiąca daje dość pokaźną kwotę nawet powyżej 4 tys. zł.

Nie każdy może pracować jako instruktor kitesurfingu (zarobki to 18-20 zł netto), ale panie z pewnością skusi taka sama stawka na stanowisku hostessy, nie wymagającym specjalnych umiejętności.

W okresie wakacyjnym część sklepów uzupełnia niedobory personelu, przyjmując kasjerów. Płaca to ok. 16 zł/h.

Na podobne pieniądze mogą liczyć zbierający owoce, choć często jest to praca na akord, a nie "na godziny", co odpowiada zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi, który wie, że od jego zaangażowania zależna będzie ostateczna kwota na koniec dnia czy tygodnia.

Wprawieni zbieracze truskawek (tu jest już po sezonie) potrafili zebrać w poprzednich sezonach nawet ponad 100 dwukilogramowych pojemników dziennie, co przynosiło ponad 200 zł zysku.

Osoby kontaktowe, lubiące pracę z ludźmi, mogą zarobić jako wychowawca na kolonii czy recepcjonista w hotelu - w granicach 15 zł/h  netto.

- W hotelarstwie brakuje kadry, bo w czasie zamknięcia tego sektora, wielu dotychczasowych pracowników musiało zmienić branżę i po ponownym otwarciu hoteli już do nich nie wrócili - podkreśla Personnel Service.

Nieco mniej, bo 14 zł za godzinę pracy netto dostaje kelner, ale w przypadku tego fachu można liczyć na napiwki. Wprawdzie w Polsce nie są one zwykle oszałamiające, a część osób nie daje ich wcale, ale i tak w dobrego, lubianego lokalu ze sporym ruchem może to być nawet równowartość wyjściowej pensji, a to w sumie wychodzi już ok. 5-6 tys. zł netto.

20 zł netto mogą zarobić nianie opiekujące się dziećmi w czasie rodzinnego wyjazdu na urlop. Oczywiście dodatkowym plusem jest darmowy wyjazd i wypoczynek, oczywiście pod warunkiem, że niania ma wolny czas.

Warto uzyskać uprawnienia ratownika, ale to bardzo odpowiedzialne zajęcie, związane z ochroną zdrowia lub życia. Na pływalni lub kąpielisku w tym roku płacą 18-20 zł/h netto, co w skali miesiąca daje dość pokaźną kwotę nawet powyżej 4 tys. zł.

Niewygórowane wymagania dotyczą zwykle stanowiska pomocy kuchennej. Tu stawka wynosi również ok. 14 zł/h netto, ale niestety nie ma tu mowy o napiwkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)